Igazságtalan előnyhöz juttat az arany lőszer használata?

Igazságtalan előnyhöz juttat az arany lőszer használata?

Bár évek óta nincs aranyért vehető lőszer a játékban, a drágább lövedékek használata még mindig az egyik legvitatottabb kérdésnek számít.

A World of Tanks játékosbázisa hatalmas, és bár a Wargaming statisztikái szerint sok az új játékos, úgy tűnik, hogy a köztudatból az arany lőszer fogalma mégsem kopik ki, ami arra enged következtetni, hogy túlnyomó többségben még mindig a veterán játékosok teszik ki az aktív közösség túlnyomó részét, akik évek óta játszanak, és emlékszenek a régi időkre, amikor prémium lőszert még csak aranyért tudtak vásárolni a játékosok.

Eredetileg a prémium lőszer kizárólag csak aranyért volt megvásárolható, és innen jön a speciális lövedékek közösségen belül gyakran használt, illetve roppant találó megnevezése. A prémium lövedékeket idővel kreditért is megvásárolhatóvá tették, amit bizonyára örömmel konstatáltak azok a CW játékosok, akiknek a klánjuk túl kicsi volt ahhoz, hogy a térképről elég aranyat farmoljanak ahhoz, hogy finanszírozzák egy-egy csata költségeit.

Mi is pontosan az az arany lőszer?

Az arany lőszer sárga, pontosabban arany színű. Van belőle AP, APCR, HEAT, HE és HESH.

Mi a különbség az arany lőszer és a normál lőszer között?

A normál lövedék nem sárga, hanem szürke. Ugyanúgy van belőle AP, APCR, HEAT, HE és HESH.

Miért ellenszenves az arany lőszer használata?

A speciális lövedék drágább, viszont páncélátütés tekintetében jóval többet kínál, mint normál megfelelője, tehát erősebb is. Legalábbis ezt gondolhatnánk, ha nem lennénk tisztában a lövedékek általános mechanikájával. A legjobb példa erre a Centurion AX, ami rendelkezik egy gyors APCR lövedékkel, egy extra magas penetrációs értékkel rendelkező HEAT lövedékkel, illetve egy relatív magas penetrációs értékű HESH lövedékkel. 

A T-100 LT egy másik példa lehet arra, hogy nem egyszerűen csak azt kell nézni, hogy sárga vagy épp szürke a lövedék színe, hanem azt, hogy milyen típusú, hiszen a jól ismert normál AP, prémium APCR kombó helyett a szovjet könnyű tank APCR lövedéket használ normálként, az AP pedig a prémium lőszere.

Ne a színét nézd, hanem a mechanikáját, kivéve...

Ugyan vannak olyan tankok, amiknél a Wargaming nem figyelt az egyensúlyra, így például a Chieftain vagy a Leopard 1 esetében mindkét lövedéktípus APCR, viszont a prémium gyorsabb és magasabb penetrációs értéket kapott. Másik példa lehet a játék logikátlanságára, hogy az FV4005 Stage II esetében két HE lövedéket kapunk, viszont az egyiknél megkapjuk a megnövelt átütési értéket változatlan sebzés mellett, ami értelmetlenné teszi a normál megfelelő használatát.

Igazságtalan előnyhöz juttat az arany lövedék?

Alapesetben a lövedékek eltérő mechanikákkal rendelkeznek, így a különböző célpontok ellen különböző lövedékeket célszerű használni, kivéve azokban a szituációkban, amiknél a Wargaming értelmetlenné teszi, hogy túlgondoljuk a helyzetet. Hogy igazságtalan előnyhöz juttatja-e a prémium lőszert a felhasználót? Amennyiben a nyers harcértékeket vizsgáljuk, akkor azt mondhatjuk, hogy igen.

Ugyanakkor azzal is tisztában kell lenni, hogy a World of Tanks egy kiforrott gazdasági rendszerre épül, ahol fontos, hogy miképp menedzseljük a tartalékainkat, így a felhasználónkon található arany, kredit vagy épp kötvény mennyiséget. Ha egy játékos hosszútávon rosszul teljesít a csatákban, vagy éppen nem tud játékból aranyat szerezni, esetleg olyan klánhoz csatlakozni, amely forrásokból az arany és kredit tartalékait feltöltheti, úgy hosszútávon a random csatákban is hátrányba kerül, hiszen nyers harcértékek tekintetében a magasabb átütési értékek egyértelmű előnyben részesítik a használóját.

Neked mi a véleményed a prémium lőszer használatáról? Szerinted elítélendő a használata?

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!

Kövess Minket!



World of Tanks - Ismerd meg a WZ-111 5A tankágát

Használd ki a normál járművekre szóló kedvezményeket, a küldetéseket és a különleges ajánlatokat, hogy meghódítsd a kiegyensúlyozott WZ-111 model 5A vezető kínai nehéztank-ágat.