Öt gyakori Support hiba, amit könnyen el lehet kerülni

Öt gyakori Support hiba, amit könnyen el lehet kerülni

A Support szerep se nem könnyű, se nem hálás. De mindig lehet jobban csinálni.

Ha valaki támogató szerepkörben szeretne mászni a ranglétrán, az talán az egyik legidőigényesebb és legtöbb türelmet követelő vállalkozás, amit valaki indíthat. Persze, ha valaki nagyon jó benne, az nagy hatással lehet a játékra és lehet vele is előrehaladni, de az majdnem biztos, hogy a kormány az esetek többségében nem a mi kezünkben lesz. Ettől függetlenül, ha jól akarjuk végezni a dolgunkat mindig lehet fejlődni. Ebben a cikkben öt olyan általános hibát veszünk sorra, amit a támogatók gyakran elkövetnek.

Pozicionálás

Az egyik leggyakoribb hiba, hogy támogatóként benn csücsülnek a bokorba vagy akár az ADC mögött mozognak. Így a lövészünk alapvetően magában van és sokkal nagyobb veszély fenyegeti, mint a Supportot. Ebben a szerepkörben az a feladatunk, hogy az ösvény másik tagja ne haljon meg és az se baj, ha közben sikerül leszedni a másik oldalt. Mindig érdemes megmutatni, hogy ott vagyunk, legyen jelenlétünk. Azért vannak, faktorok, amiket nem árt figyelembe venni. Teszem azt, ha az ellenfél támogatója egy Lux és nálunk egy Blitz van, akkor nem érdemes az arcukba mászni, hiszen Lux nagyon messziről tud meglepően nagyot ütni. Meg kell nézni mi az ellenfél és az alapján eldönteni, hova is tegyük magunkat.

Hogyan jól wardolni

Az már jó, ha valaki sokat wardol, de ezeknek az elhelyezésén mindig lehet javítani. Példának okáért ha boton nem a bokor aljába, hanem a tetejébe pakoljuk ki a 'szemünket', akkor sokkal nagyobb távot belátunk. Mindig érdemes megnézni a térkép elhelyezkedését, hogy merre hozza egy ward a legtöbb hasznot. A másik fontos, hogy ne féljünk az ellenfél dzsungelébe is kirakni a kis trinketeket. Persze ilyenkor nézzük meg, hogy nem roamol-e a mides vagy merre volt a dzsungeles.

Hogy kell kezelni a minionokat

Nagyon általános és nagyon nagy hiba, ha az első két minion hullámot nem toljuk meg az ADC mellett. Az, hogy ki szerzi meg a második szintet hamarabb sokszor nagyon nagy előnyt ad. Ezen kívül mindig figyelni kell, mit akar a lövészünk. Ha látjuk, hogy fagyasztani akar, akkor ne toljuk meg, ha pedig itt az ideje hazamenni, akkor már lehet is csépelni a kis lényeket. 

Nem minden az ADC

Nem kell minden áron a lövész háta mögött járni. Egy jó időben meglátogatott mid vagy egy kis segítség a dzsungelesnek, mikor az ellenfél oldalára merészkedik a teljes csatát megfordíthatja. Persze nem szabad, hogy átessünk a ló másik oldalára, egyensúlyt kell találni a gank meg az ösvény között. Ha túl keveset vagyunk a boton, akkor azt az XP és a szintjeink fogják azt megsínyleni.

Nem követünk rossz hívásokat

Támogatóként sokszor próbáljuk feláldozni magunkat a másikért, még akkor is, ha ők hibáztak. Általában ezen esetek többségében mi és persze az is, akit védeni akartunk szürke képernyőt kapunk. Persze van olyan eset, amikor áldozzuk fel magunkat, mert az megnyeri a meccset, de mérlegelni kell. Ne hagyjátok, hogy a csapat nyomása miatt ti is rossz döntéseket hozzatok.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!