Gamerekre vadászó vírus szedi áldozatait Európában

Gamerekre vadászó vírus szedi áldozatait Európában

A vírus legfőbb profilja a játékhoz használt fiókok adatainak ellopása, így érdemes nagyon odafigyelni!

Az igazán veterán gamereknek és internethasználóknak nem titok, hogy a weben rengeteg vírus terjeng. Mindig érdemes odafigyelni, hogy mit töltünk le és hova kattintunk. A vírusírtók manapság már nem olyan létfontosságúak, mint a 2000-es években amikor gyakorlatilag az anarchia uralkodott a világhálón. Ettől függetlenül a mai napig is feltűnnek olyan vírusok, akik megpróbálják lekorlátozni a gépünk használatát és csak pénzért cserébe adnak vissza minden adatot. Emellett a legnépszerűbb vírusok közé tartoznak a keyloggerek és egyéb adatlopásra alkalmas vírusok.



A Kaspersky legújabb jelentéséből kiderül, hogy a gamerekre irányított adatlopások mostanában nagyon népszerűek, az ellopott fiók adatokat pedig potom összegért árulják a Darkneten. 1000 fiókért csupán csak 14.2 dollárt, körülbelül 4400 forintot kell fizetnünk. Ha viszont csak egyet szeretnénk megkaparintani akkor az érték 1-30 százalékáért szerezhetjük meg az adatokat. Persze értelmes játékra gyakorlatilag használhatatlanok, hisz ezekről az adatlopásokról a játékkészítő cégek is tudnak, a regisztrációhoz használt adatokkal órák alatt vissza lehet szerezni egy fiókot, épp ezért ilyen olcsók. Azonban az adatokat nem feltétlenül játékra próbálják használni, ha valaki máshol is ugyanazt a jelszót alkalmazza, akkor minden adatot megtudhat róla a hacker. Emellett pedig a csaláskészítő csapatoknak is kapóra jönnek ezek az olcsó fiókok, pár órára belépnek letesztelnek egy csalást és egyáltalán nem érdekli őket, hogy később bant kap-e a fiók vagy sem.

A BloodyStealer nevű vírus pont erre specializálódott, így érdemes vigyázni a legújabb "Ingyen RP, kattints ide" linkekkel. Ez a vírus egyébként igen veszélyes, hisz egy olyan trójairól van szó, ami nem csak naplómemóriából vagy az alkalmazások munkamenetéből, de képekből is kinyeri a fontos adatokat a Kaspersky szerint.

„Ennek az adatlopó programnak van néhány érdekes képessége, például az, hogy ki tudja nyerni a böngészőben használt jelszavakat, a cookie-kat és a környezeti információkat. A fejlesztők emellett olyan képességekkel is bővítették a kártevő arzenálját, mint például az online játékplatformokhoz kapcsolódó adatok begyűjtése. Ezeket az adatokat aztán el lehet adni az online játékfiókokhoz való hozzáférés árusítására szakosodott platformokon” – fejtette ki Tóth Árpád, a Kaspersky magyarországi igazgatója. „Nyilvánvaló, hogy a kiberbűnözők vadásznak a játékfiókokra, ezért aztán, ha békében akarunk játszani, és nem akarunk aggódni amiatt, hogy eltűnik a játékon belüli pénzünk vagy a fiókunk, akkor mindenképpen védjük a fiókot kéttényezős hitelesítéssel, és használjunk megbízható biztonsági megoldást az eszközeink védelméhez.”

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Közvetítések