Minden idők 5 legfurább, viccesebb és érdekesebb videójáték hibája

Minden idők 5 legfurább, viccesebb és érdekesebb videójáték hibája

Jó szórakozást kívánunk az összeállításunkhoz! Nektek egyébként van kedvenc bugotok, glitchetek valamelyik játékból?

Valljuk be a fejlesztők is emberek. Bármennyit is követelünk tőlük, soha egyetlen videojáték sem lesz tökéletes. Hibák mindig előfordulnak, és ezt azért nem árt észben tartani, de ettől még szórakozhatunk jól ezeket a glitcheken.

Leegyszerűsítve a glitch egy videojáték hibája, amely olyasmit okoz, aminek nem szabadna megtörténnie. Ez lehet egy kisebb grafikai anomália, vagy lehet valami komolyabb, például egy extra elem vagy szint, aminek nem kellene ott lennie. A hibák a videojátékokban bosszantóak tudnak lenni, de nincs mit tennünk együtt kell élni velük, és remélni, hogy egy-egy ilyen felbukkanása után a kiadó gyorsan orvosolja a problémát. Persze ez nem mindig történik meg, sőt.

Egyes hibák azonban híresebbek lettek, mint mások, és bizony nyomot hagytak a videojátékok történetében.

5. MissingNo. – Pokémon Red, Blue & Yellow

Kezdjük az egyik legismertebb hibával, a MissingNo-val. a Pokémon Blue, Red és Yellow-ból. Ez a glitch szinte a legendás státuszig emelkedett a Pokémon játékok történetében, részben annak a hatalmas bónusznak köszönhetően, amelyet a játékos kap a felfedezéséért.

A MissingNo. néhány különböző hiba egyikének kihasználásával jelenik meg, és ezt követően a játékos csomagjának hatodik eleme 128-cal növekszik. Van viszont némi kockázata annak, hogy a programhiba a játékos mentett adatait is tönkreteszi, azonban ez a legjobb esetben is minimálisnak tűnik.

A hibáról először hivatalosan a Nintendo Power 1999. májusi részében számoltak be. Figyelmeztetést adtak ki, hogy a hiba kihasználása komoly gondot okozhat a mentésekkel, így akár egy játékos teljesen elölről kezdheti a játékot ilyenkor. Természetesen a videojátékosok szerte a világon figyelmen kívül hagyták ezt a felhívást, és folytatták a MissingNo vadászatát. A Nintendo végül elismerte a MissingNo. létezését, de inkább „programozási furcsaságként” emlegette, nem pedig hibaként.

4. Nuclear Gandhi – Civilization

Mahatma Gandhi leginkább békés ideológiáiról volt ismert, amikor Indiát vezette a brit uralom elleni erőszakmentes ellenállás alatt. Azóta viszont már azt is tudni lehet róla, hogy hajlamos rádzúdítani a nukleáris arzenálját a legkisebb apróságok miatt is.

A "Nukleáris Gandhi-glitch" először az 1991-es Sid Meier Civilizationben jelentkezett, miután a kezdetben egy rendkívül békés vezető, Gandhi diplomáciája abszurd fordulatot vesz a játék során. Általában a demokrácia felfedezése kettővel csökkentette egy vezető agresszióját. Gandhi béke ratingje azonban már olyan alacsony, hogy átfordult a mutató, de -1 helyett 255-re módosult. Ekkor született meg a brutális Gandhi, aki semmitől sem riad vissza, és akár még a nukleáris fegyvereit is gond nélkül rálőtte bárkire, aki nem értett vele egyet. Későbbi interjúk során az eredeti fejlesztők azt állították, hogy ez végül is szándékosan került a játékba, de sokak ezt azért erősen megkérdőjelezték.

A CIKK A KÖVETKEZŐ OLDALON FOLYTATÓDIK!

3. Y2K20 – WWE 2K20

A 2K Games minden évben kiadja a WWE sorozat új részét, de a 2019-es esztendő különösen rosszult sült el számukra, attól kezdve, hogy Yukes kilépett a projektből. A határidők azonban változatlanok maradtak, és a játék továbbra is rossz kritikákat kapott a gyenge grafikája, fizikája és hibái miatt. Elég sok év végi „legrosszabb játékok” listára került fel, és még a #FixWWE2K20 hashtag is megjelent. Annyira borzasztóra sikeredett, hogy a WWE 2K21 ötletét törölték, de íme egy videó, ami sokkal többet mond minden szónál:

2. Tiny Titan – Madden NFL 15

Amikor az NFL-re gondolunk, akkor a hatalmas termetű gladiátorok jutnak eszünkbe. Éppen ezért volt elképesztően meglepő és egyben vicces a Madden 15 Ultimate Team módját érinte glitch, amikor is Christian Kirksey - 1.88m és 107 kg - gyakorlatilag Pikachu méretére zsugorodott. A fejlesztők becsületére legyen mondva javították a dolgot, de azért Kirksey új termetére alapozva készítettek egy Madden-reklámot, amely az „Apró titánt” úgy örökíti meg, mintha ő lenne a sportvilág legújabb szenzációja. Fair play EA, fair play.

1. Corrupted Blood Incident – World of Warcraft

Talán nincs is a mai helyzethez jobban illő glitch sajnos, mint a Corrupted Blood incidens, ez a szó szoros értelmében vett járvány, amely 2005 szeptemberében egy hétig letarolta a World of Warcraftot.

A virtuális járvány akkor kezdődött, amikor egy új boss került a játékba, Hakkar the Soulflayer. Hakkarnak megvolt az a hatalma, hogy megbűvölje a játékosokat. A varázslatnak csak néhány másodpercig kellett volna tartania. Csakhogy nem így történt, és valamiért ragályossá vált. Az effekt elkezdett átterjedni egyik karakterről a másikra, és bizony gyorsan megölte az alacsonyabb szintűeket. Az ijesztő események hatására a játékosok hamarosan karanténba vonultak, igyekeztek elkerülni a lakott területeket, és mindent elkövettek, hogy megússzák a fertőzöttekkel való érintkezést. Mások viszont úgy folytatták a játékot, mintha semmi sem történt volna, és továbbadták a fertőzést gond nélkül.

Az eset olyan méreteket öltött, hogy hamarosan felkeltette az epidemiológusok figyelmét is. Tanulmányozták, hogy lehetséges lehet-e összehasonlítani egy való világot érintő jövőbeli pandémiával kapcsolatban.

+1. Spinning Guards – GoldenEye 007

És akkor a cikk végére még egy érdekesség, ami igazán humorosnak mondható. A régi szép időkben, amikor a videojátékokat még kazettán és nem lemezen adták ki, könnyebben elő lehetett idézni meghibásodást, ha játék közben megrántotta valaki véletlenül a kazettát, és kissé kimozdította a konzolból.

Az egyik ilyen példa a GoldenEye 007-et és a Nintendo 64-et érinti. Enyhén megmozgatva a kazettát a bal oldalán, akkor egyes őrök hihetetlen módon megbolondultak:

A modern videojátékok lassan olyan szintet érnek el, amelyet talán soha nem gondoltunk lehetségesnek. A technológia fejlesztésével pedig folyamatosan javulni fognak, és mi, játékosok leszünk azok, akik hasznot húznak belőle. De nem számít, milyen erős a hardver, nem számít mennyire hozzáértőek a fejlesztők, mindig lesznek furcsa, röhejes és érthetetlen glitchek, amely ek emlékeztetnek minket arra, hogy soha nem támaszkodhatunk teljesen a technológiára. Mindenkinek nagyon boldog és örömteli pillanatokban gazdag újévet kívánunk.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Közvetítések