13 számjegyű összegért vásárolt fel egy játékfejlesztő-stúdiót a GTA-sorozat kiadója

13 számjegyű összegért vásárolt fel egy játékfejlesztő-stúdiót a GTA-sorozat kiadója

Az egyezséggel a kiadó a mobiltelefonos gaming világ egyik legnagyobb szereplőjét szerezte meg.

Körülbelül egy évtizede, hogy jelen van a mobilos gaming világban a Zynga, amelynek többek között a Farmville-t is köszönhetjük. A cég pedig immáron a Take-Two Interactive részévé válik, a kiadó ugyanis bejelentette, hogy felvásárolta a Zyngát, mégpedig igen csillagászati, 12,7 milliárd dollárért (átszámítva körülbelül 4 ezer milliárd forintért).

"Izgatottan jelenthetük be a hírt, hogy megszületett az egyezség a Zyngával, így vezető pozíciónk a mobilos piacon, mely az egyik leggyorsabban növekedő ága az interaktív szórakoztató-iparnak, csak tovább növekedhet" - nyilatkozta a Take Two elnök-vezérigazgatója, Strauss Zelnick. "Ez a stratégiai együttműködés közelebb hozza a legjobb konzolos és PC-s játékokat a mobiltelefonos platformokkal, amelynek így is gazdag történelme van a megújulás és kreativitás terén. A Zynga ráadásul tehetséges és tapasztalt csapattal is rendelkezik, így kíváncsian várom a közös munkát és nagy szeretettel üdvözlöm őket a Take-Two családjában."

Ez az üzlet pedig több tekintetben is hatalmasnak tekinthető. A Take Two ráadásul korábban is nyilatkozott hasonlót, hogy a mobil gaming "egy kulcsfontosságú növekedési lehetőség" a cég számára, és Zelnick már korábban is utalt arra, hogy a kiadó a jövőben "bővítené a csapatait és kiterjesztené működését" az ipar ezen ágára is. A Zynga pedig többek között a Words With Friends és a Harry Potter: Puzzles and Spells-nek köszönhetően 2020-ban 2 milliárd dolláros bevétellel rendelkezett, a cég a Farmville legszebb napjai után hanyatlani is kezdett.

Kövess Minket!



Üzlet - A megfelelően szerkesztett szöveg a SEO alapja

A SEO olyan, mint a hosszútávfutás: a célhoz csak lépésről lépésre juthatunk el, továbbá türelem és kitartás szükséges hozzá. Ez egyszerre hangzik jól és rosszul, igaz? Kétségtelen, hogy a keresőoptimalizálás nem a marketingeszközök sprintje, ám ez nem jelenti azt, hogy el kellene vetni ennek az ötletét.