Öt hős, akit érdemes jelenleg választani a középső ösvényen.
A mid laner az egyik legizgalmasabb szerepkör a League of Legendsben. Könnyen elérheted a térkép bármely más részét, és rengeteg sebzést tudsz kiosztani. A jó játékosok hatékonyan tudnak más ösvényekre roamolni, miközben nyomást gyakorolnak a mides ellenfelükre. Ehhez szükség van azonban megfelelő hősökre.
A legjobb champek listája számos dologtól függően változhat. Néha a meta a játékosok ízlésén kívül minden látható ok nélkül változik, de általában valamilyen egyensúly-kiigazítás áll az egész mögött. Mutatunk öt hőst aki a 12.6. patch során biztos választás lehet.
Ahri
Előnyök:
- Nagy burst potenciál
- Mozgékony
Hátrányok:
- Gyenge early-game
- Könnyű counterelni
- Nehéz kitanulni
A 12. szezonban történt kisebb átalakítás után Ahri visszatért a metába. Frissített kitje lehetővé teszi a játékosok számára, hogy hatékonyabban snowballozzanak. De Ahri még mindig az egyik legnehezebben elsajátítható hős, és a benne rejlő potenciál maximalizálása, különösen a játék utolsó szakaszában, nem a legkönnyebb feladat.
Rúnák
Amikor Ahrival játszol, arra kell törekedned, hogy minél több képességeddel eltaláld az ellenségeidet. Az Electrocute kiválasztása a fő rúnádnak ésszerű. Ezzel maximalizálhatod a sebzésedet és növelheted az egy az egy elleni potenciált. A játék korai szakaszában óvatosabban kell játszani, ott még gyengébb a hős. A három kisebb rúnának A vér ízét, a Szemgolyógyűjteményt és a Legnagyobb vadászt érdemes választani.
Az Ahri manaigényes hős. Valamint a hatodik szint előtt sebezhető a gankekkel szemben. Ezek miatt érdemes másodlagos rúnának a Süti-házhozszállítást és az Időhajlító tonikot választani.
Képesség fejlesztés
Ahrival a képességfejlesztés sorrendje R>Q>W>E kell, hogy legyen. A Q a fő sebzésforrásod is a játék során, így ezt fejleszd először. Ezután a W-t érdemes kimaxolni.
Játékmenet
Ahrit könnyű counterlni. Mivel a játék korai szakaszában sebezhető célpont vagy, az ellenséges dzsunglerek is megpróbálnak téged meggankelni. Emiatt a játék első néhány percében biztonságosan kell játszanod. Próbálj segítséget kérni a dzsungeledtől az ellenséges mid laner kiiktatásához, és mindig tartsd szemmel a térképet.
A játék előrehaladtával Ahri potenciálja egyre nő. Miután befejezted a kulcsfontosságú tárgyaidat, mint például az Árnyéklángot és az Örökfagyot, próbálj meg az ellenséges vonalak mögé kerülni, hogy elintézd az ellenséges carryket. Ha ez nem lehetséges, akkor is zaklathatod a frontline-t.
VEIGAR
Előnyök
- Az egyik legjobb burst a játékban
- Rengeteg cc
Hátrányok
- Nem mozgékony
- Törékeny
- Időbe telik, amíg sok jelzőt gyűjt
Veigar a League of Legends talán legnagyobb burst sebzéssel rendelkező hőse. Az utóbbi időben ritkább választás volt, de most visszatért a metába.
Rúnák
Veigar legnagyobb gyengesége az alacsony mobilitása. És mivel az E töltési ideje sokáig tart, nehéz elkábítani az ellenséget. Ennek a problémának a megoldására érdemes a Predator-t választani fő rúnának. Ez lehetővé teszi, hogy felgyorsítsd magad. Emellett segít az ellenséges képességek kikerülésében is.
A többi képesség a Domination fáról hasonló okból van ott, mint Ahri esetében. Az egyetlen kivétel a Zseniális vadász. Veigarral valószínűleg olyan tárgyakat fogsz építeni, mint az Örökfagy, Zhonya Homokórája és Banshee Fátyla.
Képességfejlesztés
Veigaron két lehetőséged van, amikor a képességfejlesztés sorrendjéről döntesz: R>Q>E>W vagy R>Q>W>E. Az első opció jobb, ha mozgékony csapat ellen játszol, mivel ez csökkenti az E töltési idejét. Ha azonban sok tank és bruiser ellen játszol, érdemes megfontolni a második utat, mivel ez maximalizálja a sebzésedet.
Játékmenet
A Veigar játékmenete egyszerű a játék első felében. Gyűjts minél több varázserőt a q-val való farmolással.
A Late-game-ben megfontoltan kell játszani. Cél a carryk megsemmisítése. Azonban a képességeidet könnyű dodge-olni, így mindig a megfelelő pillanatban kell elsütni őket.
VIKTOR
Előnyök
- Nagy AoE sebzés a hatodik szint után
- Jól zónázik a csapatharcokban
- Jó waveclear
Hátrányok
- Törékeny
- Immobilis
- Nehéz kitanulni
Viktor akkor hódította meg az Arcane-rajongók szívét, amikor 2021 novemberében először tűnt fel a Netflix sikersorozatában. De ő nem csak egy csinipofi. Ő az egyik legerősebb választás a középső ösvényen jelenleg.
Rúnák
A legtöbb mágushoz hasonlóan Viktor is hihetetlen burst potenciállal rendelkezik. Rúnái révén pedig még tovább növelheted ezt a tulajdonságát. A legjobb fa számára a Boszorkányság. Az Aery megidézésével képes vagy a legtöbb ellenfeledet dominálni a lane-n. Ehhez remek kiegészítő a Perzselő tűz, ami szintén jó választás Viktornak. További rúnák, amiket érdemes választanod, a Transzcendencia és a Manaáramlás öve. Az első csökkenti a cooldownjaidat, míg a második növeli a manádat, amiből sokat fogsz fogyasztani, ha spammeled a képességeidet.
A fent bemutatott Ihlet rúnákat érdemes választani, segít hogy tovább a lanen maradj. A Kozmikus tudást helyettesítheted Időhajlító tonikkal is, bár az előbbi talán hasznosabb.
Képességfejlesztés
Viktorral a terv egyszerű: Először az AoE sebzésed növelésére kell törekedned, ezután a sebzésmaximaliálásra, majd a kábításod időtartamára. Ezért az R>E>Q>W az egyetlen lehetőség, aminek van értelme ennél a hősnél.
Játékmenet
Viktorként arra kell törekedned, hogy az első tárgyaidat minél hamarabb megvásárold, hogy elkezdj megfelelő mennyiségű sebzést kiosztani. Próbálj meg a lanen maradni, és a lehető legtöbbet kihozni a laning fázisból. A late-game-ben pedig Az AoE képességeiddel nagyszerűen tudsz zónázni, aminek köszönhetően képes leszel diktálni a csapatharcokat.
VEX
Előnyök
- Hatalmas sebzés
- Sok CC
- Nagy range
Hátrányok
- Kulcsfontosságúak az irányított képességei
- Sok manát fogyaszt
- nehéz kitanulni
A 12. szezonban a mágusok a középső ösvény királyai és királynői. Vex magas plafonja lehetővé teszi a képzett játékosok számára, hogy uralják a játékot. A hős teljes potenciálját azonban nehéz elérni.
Rúnák
Vex kiemelkedik abban, hogy egymás után több skillshottal is eltaláljon. Ezért amikor rúnákról van szó, a játékosoknak az Electrocute-ot kell választaniuk. A snowballozás érdekében érdemes a Szemgyolyógyűjteményt és a Legnagyobb vadászt választani. A túlélési esélyek növeléséhez pedig a Vér íze ajánlott.
A többi mágushoz hasonlóan sok manát fogyaszt a hős, így a Süti-házhozszállításra és az Időhajlító tonikra szükséged lesz.
Képességfejlesztés
Vex képességfejlesztésének sorrendje R>Q>W>E. A Q segítségével jobban tudod poke-olni az ellenfelet és takarítani a lane-t. Azonban jelenlegi metában valószínűleg a csapatharcra kell koncentrálnod, ami jellemzően a 20 perc környékén kezdődik. A túlélési esélyeid javítása érdekében maximalizáld a W-t második lehetőségként.
Játékmenet
Vex játékmenete hasonló Viktoréhoz, Ahriéhoz vagy bármely más máguséhoz. A móka akkor kezdődik, amikor a mid-game elkezdődik. Ekkorra már elég sebzésednek kell lennie ahhoz, hogy befolyásolhasd a játék állását. Kulcsfontosságú ekkor, hogy találj az ultiddal. Mivel ez egy olyan képesség, ami resetelődhet, egyedül is képes vagy a csapatharcokat eldönteni. De, mint említettük, időbe telik elsajátítani a hőst, ezért ne úgy vágj neki az első Vex-játékodnak, hogy azt várod, hogy rögtön az első pillanattól kezdve dominálni fogsz.
ZED
Előnyök
- Nagy burst potenciál
- Mozgékony
- Nagy outplay potenciál
Hátrányok
- Nehéz kitanulni
- Nehéz hátrányból játszani
Kivételesen nem egy újabb mágus a listán. Zed az egyik klasszikus bérgyilkos a ligában. Az árnyak mestere erős képességekkel rendelkezik, amelyeket ha megfelelően használsz, egy szempillantás alatt kiiktathatod az ellenfelet.
Rúnák
Mint a legtöbb orgyilkos a játékban, Zednek sem az early-game-ben a legerősebb, és erősen függ attól, hogy el tudja-e indítani a snowballozást, vagy hátrányba kerül. Emiatt Zed fő rúnafája az Uralom kell, hogy legyen, ami megemeli a burst potenciálját.
Az Electrocute továbbra is az egyik legjobb választás az orgyilkosok számára, és Zed esetében sincs ez másképp. Megnöveli a sebzést, amit egyetlen célpontra osztasz ki, lehetővé téve, hogy kiiktasd a gyenge hősöket. Hasonló okokból az Szemgolyógyűjtemény és a Legnagyobb vadász is jó választás. Az előbbi növeli a snowballt, míg az utóbbi további töltési idő csökkentést biztosít a végső képességedhez, ami a legfontosabb képességed. Zednek egyáltalán nincs természetes gyógyulása, így a túlélőképességének növelésére remekül használható a Vér íze.
A másodlagos rúnák között gyakorlatilag kötelező választás a Zivatarpalást Zed számára. További mozgási sebességet ad, amint használsz egy Idézői varázslatot. A Készülődő vihar pedig az sebzésedet javítja a játék előrehaladtával.
Képességfejlesztés
Zed képességfejlesztésének sorrendje a R>Q>E>W. A Q a legjobb képessége a farmolásnál, ami a korai játékod alapvető eleme. Emellett remekül lehet vele poke-olni. Mivel Zednél elsősorban a sebzésedet akarod növelni, ezért maxolod másodiknak az E-t és csak a végén a W-t.
Játékmenet
Zedként a hatodik szint elérése előtt nem igazán tudsz sokat tenni. A meccs első perceiben a fő és egyetlen célod az kell, hogy legyen, hogy minél hamarabb megszerezd az utlid. Ha ez megvan, akkor bátran tradelhetsz. Továbbá hatékonyan tudsz roamolni, mivel jó eséllyel szerzel kiiktatást.
Zed akkor működik a legjobban, ha előnyben van. A hős mobilitása és magas burst-potenciálja miatt érdemes az ellenséges vonalak mögé menni, megölni az egyik carryt, majd visszahúzódni. Utána még mindig képes leszel a megfelelő mennyiségű sebzést osztani az ellenfél tankjainak és bruisereinek.
Amennyiben hátrányba kerültél, érdemes split-pusholni. Ez azonban a teleport hiánya miatt legyen az egyik legutolsó mentőakciód. A TP nélkül nem tudsz csatlakozni a csapattársaidhoz, amikor egy csapatharc kezdődik.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!