Újabb bizonyíték arra, hogy mire képes a mesterséges intelligencia.
A technológia fejlődésében hihetetlen nagy szerepe van a mesterséges intelligenciának. Össze lehet kombinálni ráadásul a deep learning technikával, lenyűgöző eredményeket produkálva, mely akár a mi életünkre is pozitív hatással lehet. Olyan dolgokra is gondolhatunk itt, mint például hogyan lehet biztonságosan üzemeltetni egy atomerőművet, vagy egy finom pizzát sütni.
Az egyik kérdés a mesterséges intelligenciával kapcsolatban viszont, hogy hogyan viselkedne a művészetek világában. Ahhoz nem fér kétség, hogy ha képek készítéséről van szó, abban már most szép végeredményeket láthatunk, az Nvidia GuaGan2 technológiája például a szavakból tud fotórealisztikus képeket készíteni – de a Ubisoft ZooBuilder programja is idevehető, mely egyelőre viszont még tesztelési fázisban van.
A következő kérdés, ami talán felmerül az emberben, hogy mi a helyzet viszont akkor, ha a mesterséges intelligenciára kell bíznunk a kreatív részét is? Erre úgy néz ki, meg is kaptuk a választ, mégpedig a világ első humanoid robotfestőjétől. Ai-Da az 59. Nemzetközi Máűvészeti Kiállításon is bemutatkozhatott, ahol még egy előadást is tartott a nagyközönségnek, emellett pedig saját festőtudását is megmutatta. Ezt a speciálisan elkészített karjaival tudta megtenni, a szemeiben pedig kamerákat helyeztek el. A robotot működtető algoritmusok pedig egyedi műveket tud végül a vászonra vinni, főleg mert a robot csak vonalakkal és pöttyökkel dolgozik: picit olyan érzése is van az embernek, mintha a bináris számrendszer két számjegyét, a 0-t és az 1-et látná a szemei előtt.
Ai-Da egyik festménye, melyen a Frankenstein című könyv szerzőjét, Mary Shelly-t örökítette meg
Ai-Da munkásságát a hivatalos oldalán tekintheted meg, előadását pedig (angol nyelven) alább is meghallgathatod.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!