Van az az open-world játék, ami csak nagy, de üres, és vannak azok, melyek igazán tartalmasak és a legjobbak a kategóriában.
Anno negyven évvel ezelőtt a játékok keretek közé szorultak. Egy kastély belső tere, űrbázisok sora vagy akár egyre mélyebb katakombák szintjei. Abban az időben a technológia még behatárolta az emberi krativitást, hiszen a grafikai lehetőségek még kevesek voltak, hogy igazán nagy világot teremtsenek a fejlesztők. Ezért volt olyan népszerű a rövid pályák sorozata. Viszont nagyjából az ezredforduló körül a helyzet nagyot változott. A számítógépek otthon kezdtek egyre erősebbek lenni, a deveknek sokkal több technikai lehetőség állt rendelkezésre. Ez pedig egy régi-új stílust teremtett, az Open World játékokat. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy szerintünk melyek sikerültek a legjobban.
5. Horizon Zero Dawn
Első blikkre a Horizon akár egy átlagos játék is lehetne. Egy alapvetően kicsi területen kezdünk. A kihívások és küldetések bőven merítettek ihletet olyan játékoktól, mint az Elder Scrolls vagy az Assassin's Creed. Viszont a grafika még mai szemmel is gyönyörű, tökéletesen látni, hogy a készítőknek ez volt az egyik legfontosabb szempont. Az eredmény pedig nagyon is látszik. Ezen kívül a robotok mechanikája és a velük való harc már egy olyan egyedi élmény volt, amihez hasonlót még alig láttunk.
Ami viszont felrakja az i-re a pontot, az a történet. Legyinthetnénk, hogy itt van még egy a tucatnyi poszt-apokaliptikus világból. Valamilyen szinten még igazunk is lenne. De a sztoriban jó helyen elrejtett csavarok nagyot dobnak az élményen. A karakterek kidolgozottsága, főleg Aloy esetében, hihetetlenül mély. A veszélyek, a döntések, remények és motivációk mind hatnak az általunk irányított karakterre és nagyon gyorsan azt veszi észre az ember, hogy teljesen berántotta az univerzum.
4. Minecraft
Egy ilyen listáról nem maradhat le a MInecraft. A Mojang játéka már több mint, 10 éve elérhető és a játékosok azóta hoznak létre érdekesnél-érdekesebb dolgokat, építőkockákból. Ha valaki is kedveli ezt a stílust, akkor meg fogja találni magának, azt a játékmenetet, amit itt is kamatoztathat. Lehet csak simán egy Survival kalandnak felfogni. Bonyolult gépeket, szekvenciákat és automatizációs dolgokat tervezni. De akár egy Mona Lisát is össze lehet pattintani, ha valakinek van elég ideje és kreativitása. Sokan mondják, hogy a Minecraft a fiatalabb generáció játékszere, de ettől függetlenül bárki megtalálhatja benne magát, aki ad neki egy esélyt.
3. Skyrim
Ha az előző helyezettünk nem maradhatott le erről a listáról, akkor bizony az Elder Scrolls is hasonló elbánásban kell részesüljön. Hogy melyik epizódnak kéne itt lennie, Morrowind, Oblivion vagy Skyrim, azt mindenki döntse el magában. Ez a játék a legjobb értelemben vett klasszikus RPG, nyilván egy teljesen nyílt világban, aminek minden négyzetcentiméterét fel lehet fedezni. Ez a nagy szabadság pedig nem üres, a világ tele van élettel. A nagy semmi közepén találkozunk utazókkal, katonákkal. A távolban mindig ott van egy rejtelmes barlang, egy pár furán faragott kődarab vagy csak egy óriás, aki arra vár, hogy bajszot akasszunk vele. A karakterfejlődés az egyik legjobb, ha összehasonlítjuk más ilyen játékokkal. A komplexitás, a küldetések szövevénye és persze a végtelen modok lehetősége miatt a játékban az újrajátszhatósági faktor nagyon erős.
2. Elden Ring
Ugyan, ebben az évben megnyerte az év játéka címet, de nálunk most csak a második helyre kerülhetett fel. Lehet szeretni vagy utálni, de az tagadhatatlan, hogy a Dark Souls stílust teremtett és ez a gamer közösség nagy részének nagyon is bejött. A hihetetlenül erős ellenfelek, hogy a játék gyakorlatilag nem kegyelmez a hibáknak és folyamatos feszültség olyan elegyet alkotott, ami az egyik legizgalmasabb játékmenetet hozta magával. Erre pedig csak rátett egy lapáttal az Elden Ring. Minden megvolt benne, ami az előző epizódokban, viszont a világ még nagyobb és még szerteágazóbb lett. Van benne egy javasolt út, amin el lehet indulni, ami nagyjából ad egy általános irányt. De bőven le lehet térni róla és menni a magunk feje után, mert mindenhol találunk olyan ellenfeleket, akikkel meg lehet mérkőzi.
1. Cyberpunk 2077
Itt most tisztázni kell valamit, mert nem arról a CP-ről van szó, ami a kiadáskor még tele volt hibákkal és elvarratlan szálakkal. Nem, most azt vesszük elő, ahol most tart az egész. Azt az állapotot, ami a frissítések és persze pár extra berakott tartalom után érhető most el. Ami valljuk be, nagyon rendben van. De kezdjük talán az elején. A grafika egyszerűen gyönyörű és a hangulatvilág tökéletesen adja a vissza a Cyberpunk érzést. A karakterünk és persze a többi fontos NPC nagyszerűen került kidolgozásra. Tele reménnyel, félelemmel, motivációval és élettel. Az alap sztoriszál logikus, tele van meglepetésekkel és talán a végéig nem ül le. Night City is egy hihetetlen eredmény, mert az egész látszik, hogy nem csak egy Ctrl C + Ctrl V. Az utca embere vásárol, sétál, kocsiba száll és tökéletesen adja el azt a látszatot, miszerint él a világ körülöttünk.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!