Egy japán youtuber mozgásérzékelős megoldása egészen mostanáig nagyon szórakoztató műsort szolgáltatott, aztán egy hiba miatt rádöbbent, hogy ezt nem kellene erőltetni.
Az internet és a streamingszolgáltatások elterjedésével egyre érdekesebb műsorok látnak napvilágot, és ennek egyik ékes példája Mutekimaru csatornája. A japán youtuber ugyanis akváriumban úszkáló díszhalakkal színesíti adásait, nem is akármilyen módon. A módszere abból áll, hogy élőben közvetíti, amint egy mozgásérzékelő szoftver gyakorlatilag billentyűparancsokká alakítja a halak mozgását és ezt egy Nintendón futó Pokémon játékban például kamatoztatni tudja. Tehát az összevissza úszkáló állatok tudtukon kívül játszanak is.
A Pokémon Scarlet and Violet videójátékot egy játékosnak átlagosan olyan 30 órájába telik végig tolni, míg a halaknak ez nagyjából háromezerbe telt, persze a Fürge csellék mit sem tudtak arról, hogy épp fontos küldetéseket teljesítenek. Ráadásul az adás kedvéért Mutekimaru kedvencei már 20 ezer óránál is többet töltöttek el a Pokémon világában. Történt azonban egy aprócska hiba és minden megváltozott. A játék a napokban nem várt módon összeomlott, viszont a mozgásérzékelős rendszer továbbra is működött és egyik pillanatról a másikra a konzolon előkerült a Nintendo eShop alkalmazás. A halak az úszkálás révén továbbra is parancsokat osztogattak a konzolnak és ennek hatására a játékos ajándékpontjaiból új avatárt szereztek Mutekimarunak. Emellett még letöltöttek egy Nintendo emulátort is, de a legnagyobb sláger, hogy átírták a felhasználónevét és a PayPalon keresztül egy megerősítő emaillel igazolták annak hitelességét, így valóban megváltozott a nickneve ROWAWAWAWA¥-re. A slusszpoén pedig, hogy a hétórás stream alatt még a hitelkártyát is képesek voltak használni a halak, ráadásul 1400 forintnak megfelelő jent el is költöttek. A probléma, hogy a jogosulatlan használat mellett minden hitelkártyaadatot élőben közszemlére tettek.
Mutekimaru miután visszatért állatkáihoz és ráeszmélt mi történt, igyekezett elmagyarázni a Nintendónak, hogy ez tévedés volt, akik végül visszafizették neki az 500 jent. A youtuber megilletődött az eset kapcsán, egyben megtiszteltetésnek vélte, hogy a halak emailt küldtek neki, ezért végül úgy döntött megtartja őket, azonban a Pokémon Scarlet and Violet végigjátszása volt az utolsó élő, interaktív halas adása.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!