A Bungie nem viccel az egyszer biztos.
Kevés undorítóbb dolog van a videojátékok világában, mint a csalók. Az még rendben van, amikor valaki egy Single Playernél csinálja ezt, mert ott senkinek nem árt vele, maximum a saját játékát rontja el. De amikor egy kompetitív játékban befigyel a wall-hack, a szkript, az aim-assist vagy akármi más, az teljesen más tészta. A kiadók pedig teljesen különböző álláspontot képviselnek. A Valve híresen keveset törődik vele, ebből fakadóan még legmagasabb szinteken is előfordul, hogy csalót fognak. A Riot nagyon nem tolerálja, bárkit csaláson kapnak az egyből megkapja bant. De olyan messzire még senki nem ment, mint a Bungie.
Kezdésnek a cég nem viccel. Az anti-cheat rendszerük bitangerős. A külső programok használata majdnem minden esetben tiltott. Ha pedig valakit mégis csaláson kapnak, akkor azt nem csak tiltják, de még egy pert is a nyakába akasztanak. A legjobb az egészben pedig, hogy ezeket a jogvitákat rendre meg is nyerik, ami eddig dollár milliókat termelt a cégnek. Viszont a mostani eset még nekik is egy kicsit szokatlan.
Ezeket olvastad már?
Egy legutóbb előkerült bírósági dokumentációból kiderült, hogy a Bungie perbe fogott egy játékost. A bizonyítékok alapján a felhasználó legalább 100 alkalommal csalt, illetve amikor a devek felvették vele a kapcsolatot, akkor még meg is fenyegette őket. Az ítéletben 200 000 dollár büntetést szabtak ki a csalás miatt és még 300 000 volt a fenyegetés és a kollégák zaklatása. Sőt még egy távolságtartási-végzést is kiszabtak. Ezek szerint a csaló nem mehet 300 méteres közelébe egyetlen Bungie alkalmazottnak sem. Ha a Valve is ennyire tökös lenne, akkor nem lenne szükség az ESEA-rendszerre.