Valld be, hogy mindig tudni akartad, mire gondolnak a csirkék

Valld be, hogy mindig tudni akartad, mire gondolnak a csirkék

Ez az igazi fajok közötti kommunikáció.

Képzelj el egy olyan kutatócsoportot, amelyik azon dolgozik éjt nappallá téve, hogy megtalálja a módszert a csirkékkel (tyúkok, baromfik stb.) történő egyoldalú kommunikációra. Elsőre lehet furcsának tűnik ez az egész, de az áttörést sikerült elérni. Az egész bolygó beleremegett abba, hogy megtalálták a módszert arra, hogy megértsék egy adott pillanatban mire gondol a kotkodácsoló haszonállat. A háttérben megbújó technológia a mesterséges intelligenciára támaszkodik. A csirkék által kiadott hangokból próbált következtetéseket levonni a DEAL (Deep Emotional Analysis Learning), ami végül meg is valósult.

Ezeket olvastad már?

Komplex matematikai algoritmusok lefuttatásával a DEAL-nek sikerült transzformálnia a kotkodálást valódi érzelmek leírásává. Vagyis a kutatók megfejtették a modern tudomány segítségével, hogy egy pillanatban éhes, izgatott, mérges vagy épp elégedett a viszonylag egyszerű gondolkodásmódjáról elhíresült állat. Összesen nyolcvan szárnyast használtak fel a tesztekhez, ők voltak a valódi főszereplői ennek a kísérletnek. A minél pontosabb eredmények megállapításához bevontak állatorvosokat, valamint olyan szakembereket, akik az állatok pszichológiájával foglalkoznak. Ez a nyolc fős háttérstáb volt az, amelyik szakmai tudásával végig készenlétben állt a kutatók számára, így garantálható volt, hogy tényleg olyan érzelmi állapotban volt a vizsgált alany, amit a DEAL megállapított.

Lehet nem mindenki ért azzal egyet, hogy tényleg szükség volt erre a jelentős összegeket felemésztő kutatásra, azonban a tudomány emberei úgy vélik, ez számos új kaput nyithat meg az állat-ember kommunikáció további vizsgálatában.

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések