A Tesla és a Steam szakítása után visszatérőben a kocsiban kockulás

A Tesla és a Steam szakítása után visszatérőben a kocsiban kockulás

A Tesla lépésével lehet sokan úgy gondolták, hogy a videójátékok és a villanyautók házassága gyorsan elillanó trend volt csupán. Ám most két autógyártó is úgy döntött, hogy beszáll a buliba.

Több mint három évvel ezelőtt jelentette be a Tesla, hogy az autóiban található kijelzőket a hűtés-fűtés állítgatásán túl akár videójátékozásra is használhatják majd a tulajok. Az első hallásra nem túl biztonságos ötlet jobban átgondolva nem is tűnt teljes marhaságnak: ha mondjuk gyerekekkel utazunk, tök jó program lehet nekik, hogy elővegyenek egy akár AAA-s címet is, és aztán egy-két órán át pörgessék, ezzel kitöltve az időt. Tény és való, egy felelős szülő valószínűleg nem az először belengetett programokat, azaz a Cyberpunk 2077-et vagy a The Witcher 3: Wild Huntot adná oda az energiában bővelkedő kölykeinek. De összességében ez egy okés koncepciónak tűnt, aminek lett volna helye szerintünk az autóban.

Aztán eltelt három év, és a Tesla váratlanul bejelentette, hogy a Steam többé nem lesz elérhető az elektromos autóikban. A döntés háttéreről akkoriban azt spekulálták, hogy így akar spórolni Elon Musk cége az autókba kerülő hardveren, hiszen a fedélzeten megmaradt Stardew Valley vagy Fallout Shelter futtatásához elég egy SoC, nem kell dedikált GPU. Tehát aki ezt követően arra vágyott, hogy nem csak egy jó kis verdát, még egy PS5 kaliberű játékgépet is kapjon a pénzéért, annak szomorúan kellett konstantálnia, hogy a kettő együtt már nem megy. Igaz, a gyakorlatban ezen címekkel biztonsági okokból csak parkolás közben lehetett játszani eleve, akkor meg már az a helyzet, hogy vagy van jobb dolga az embernek, vagy akár be is mehet a lakásba, nem?

A Tesla lépésével lehet sokan úgy gondolták, hogy a videójátékok és a villanyautók házassága gyorsan elillanó trend volt csupán. Az Insider Gaming viszont arról számolt be a héten, hogy a Volkswagen és a BMW is beszáll a buliba, ezzel újabb életet lehelve az ötletbe. Mindkét gyártó az AirConsole rendszerével várja majd a játékosokat a jövőben, ami ugyan még mindig nem a Steam, azért nem is csak amőbát tartalmaz. Sőt, ezek bizonyos értelemben talán jobban is passzolnak az autózáshoz: a Legyen Ön is milliomos! hangvezérléssel működik, tehát nem kell hozzá a képernyőt bámulni; az Uno-hoz hasonló családi játékok esetében pedig a telefon a vezérlő, így nem kell drága hardvert építeni a kocsiba és a sofőr figyelmét sem vonja el. Az persze remek kérdés, hogy ezekkel sikerül-e elég ember figyelmét felkelteni vagy pár éven belül ugyanúgy mennek a süllyesztőbe, mint a Teslánál.

Ti mit gondoltok, van a videójátékoknak az autóban jövője?

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár