Augusztusban először több Steam felhasználó használta a Windows 11-et, mint a 10-t.
2021-ben rajtolt el a Windows 11, a Microsoft legfrissebb operációs rendszere, azonban egészen mostanáig tartott, hogy a jövő októberben a támogatási időszaka végéhez érő Windows 10-et megelőzze a gamerek körében – írja a The Verge. Ebben persze szerepet játszhat, hogy a Microsoft sokáig az utolsó Windowsként marketingelte a 10-es főverziót, de az is, hogy bizonyos változtatások sokakat nem győztek meg a 11 kiadása környékén.
A The Verge szerint már az internetezők 32%-a használja a Windows 11-et a Microsoft kínálatából, ami a tavaly júliusi 23%-hoz képest hatalmas növekedésnek számít. Ezzel a frissebb operációs rendszer még nem előzte meg az elődjét, a kétharmados többséggel egyeduralkodó Windows 10-et, de a StatCounter alapján szépen, lassan zárul az olló a kettő között.
Ami ennél érdekesebb, hogy a Steam felhasználók körében a Windows 11 már képes volt letaszítani a trónról az egy évtizede piacvezető 10-es verziót. A Valve havonta közli a hardveres és szoftveres felmérésének adatait, és ez alapján júliusban még 50-46-ra vezetett a régebbi Windows. Augusztusban viszont a játékosok 3%-a döntött úgy, hogy ideje frissíteni, ezért az arány 49-47-re változott a Windows 11 javára, így most először az új OS a legnépszerűbb a Valve boltját használók körében.
A The Verge arról is írt, hogy tavaly októberi adatok alapján már több mint 400 millió eszközre telepítették a Microsoft legújabb operációs rendszerét. Bár ez elsőre remekül hangzik, valójában sokkal lassabb tempó a nagy elődhöz képest, aminek ugyanehhez mindössze egy évre volt szüksége. Persze a váltás sebességében közrejátszik egy rakás tényező, amiről nehéz nem tudomást venni, mint az első bekezdésben már említett marketing vagy a rendszer változtatásai.
De ezeken felül érdemes még szóba hozni, hogy a Windows 10 megjelenésekor a felhasználók szabályosan menekültek az új OS-re a Windows 8-ról. Viszont a Windows 11 esetében a hardveres követelmények sokakat kizártak a telepítés lehetőségéből, ezért ha akartak sem feltétlenül tudtak váltani. Ráadásul a Windows 10 a pályafutása végére simán az egyik, ha nem a legjobb rendszer lett, amit a Microsoft valaha letett az asztalra. Vagyis természetes, hogy az emberek nem váltanak, amíg nem muszáj.