Stephen King anno tíz dollárban fogadott az egyik jóbarátjával, hogy tud női főszereplős történetet írni. Az író nyerte a fogadást.
Az 1974-es Carrie Stephen King először megjelent regénye, valójában azonban a Mester negyedik könyve a sorban, ami eredetileg a kukában landolt, és ha nincs a felesége, Tabitha Spruce, akkor könnyen meglehet, hogy King nevét sohasem ismerte volna meg a nagyvilág – na, de ne szaladjunk ennyire előre.
King a massachusetts-i Hampden városában irodalomtanárként kereste a kenyerét, és finoman szólva sem volt eresztve, amikor fogadott az egyik jóbarátjával, egy bizonyos Flip Thompsonnal, hogy tud olyan történetet is írni, aminek egy női karakter áll a középpontjában. Inspirációként egy gimnáziumi tamponautomata és egy telekinetikus képességekről szóló cikk szolgált számára, a történet pedig végül egy háromoldalas novella formájában látott napvilágot a Cavalier magazinban: itt bukkant fel először Carrie, a természetfeletti képességekkel rendelkező középiskolás lány, akinek nem elég, hogy bigott édesanyjával kénytelen együttélni, még az osztálytársai is rendszerint porig alázzák és zaklatját a rendkívül félénk, kívülálló lányt.
Bár King megnyerte a tízdolláros fogadást, a végeredmény nem igazán tetszett neki, ezért a Carrie novella-változata végül a kukájában landolt. A szerző és az olvasók nagy szerencséjére azonban a szintén író Tabitha Spruce fantáziát látott a Carrie-ben: kihalászta a kukából a háromoldalas irományt, és arra ösztönözte férjét, hogy dolgozza ki a boszorkánylány történetét, mert ebben a sztoriban jóval több van három oldalnál. Innen pedig már nem volt megállás: a Carrie könyvváltozata zajos sikert aratott, az író pedig immár főállású íróként kereshette a kenyerét.
A Carrie-ből több alkalommal készült már mozgóképes feldolgozás (legutóbb 2013-ban Chloë Grace Moretz főszereplésével), most pedig zöld utat kapott a negyedik adaptáció is, amely azonban az előzőektől eltérően sorozat formájában lehel új életet King boszis történetébe. A Variety arról számolt be, hogy Mike Flanagan áll a projekt mögött, aki íróként, showrunnerként és executive producerként is adja a nevét a szériához, amely az Amazon égisze alatt készül majd. Flanagantől nem állnak távol a Stephen King-történetek: ő rendezte az Álom doktor és a Bilincsben feldolgozásait is, továbbá a Tom Hiddleston és Mark Hamill főszereplésével készült Chuck élete mögött is ő áll, amit finoman szólva is agyondicsértek a kritikusok. Ne feledkezzünk meg továbbá arról sem, hogy Flanagan szállítja majd az Amazon számára a szerző kultikus A Setét Torony című dark fantasy regényfolyamának sokak által várt adaptációját is.
Hogy a Carrie-sorozat mikor érkezik majd a képernyőkre, egyelőre nem tudni, a hivatalos szinopszis szerint azonban a készülő széria „merész és időszerű újragondolása lesz a kívülálló középiskolás lány, Carrie White történetének".