Most az egyszer nem az Ubisoft hibája, hogy lehúzzák a népek az Assassin's Creedet

Most az egyszer nem az Ubisoft hibája, hogy lehúzzák a népek az Assassin's Creedet

Szinte minden hétre jut egy botrányos Ubisoft történet, ám ezúttal a népharag nem feltétlenül a francia kiadónak szól.

Az Assassin's Creed Origins már több mint 7 éve jelent meg, ennek ellenére meglepően erős érzelmeket váltott ki a játékosokból az elmúlt időszakban a Steam tanúsága szerint. És nem, nem az Assassin's Creed Shadows vagy bármely más Ubisoft-játék miatt büntetik a népek a francia kiadót review bombinggal. Sőt, technikailag egy fűszálat sem tett keresztbe ezúttal az anyagilag igen nehéz helyzetben lévő cég.

A Game Rant szerint a népharag valójában a Microsoftnak szól, akik a Windows 11 őszi frissítésével, a 24H2-vel tették játszhatatlanná az Assassin's Creed Originst. Korábban hallhattunk róla, hogy sok más Ubisoft cím esetében okozott fennakadásokat ez az update. Ám akkoriban még annyival letudták az emberek ezt, hogy vagy nem frissítettek, vagy visszatértek egy korábbi Windows verzióra.

Az Ubisoft egyébként igyekezett az újabb játékainál megoldást találni. Például a Star Wars Outlaws fejlesztői előálltak egy ideiglenesen működő folttal. Azonban a korábbi egyjátékos címek esetében értelemszerűen nem volt ilyesmire kapacitás, így továbbra is csak a Microsofton múlik, hogy helyretegyék a Windows 11-et, és hogy visszaálljon a világ rendje.

Valószínűleg az Assassin's Creed Origins esetében sem lett volna szükség a review bombingra, ha nem kap az ünnepek alatt egy 90%-os leárazást a Steamen. Így viszont rengeteg új játékos adott egy esélyt a 2017-es címnek, ami a 24H2-es update óta gyakran el sem indul PC-n. Reméljük, hogy mihamarabb megoldódik ez a probléma, és az ókori Egyiptomba vágyó gamerek a teljes pompájában átélhetik az elmúlt évek egyik, ha nem legjobb Assassin's Creed epizódját, ha egyszer már azért, és nem a fekete képernyőkért fizettek.

Borítókép: Ubisoft

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár

LAN

Közvetítések