Az EA-nek hála már tudjuk, hogy mikor nem fog megjelenni az új Battlefield

Az EA-nek hála már tudjuk, hogy mikor nem fog megjelenni az új Battlefield

Az EA legfrissebb negyedéves pénzügyi beszámolójában az új Battlefield is előkerült.

Hatalmas az izgalom jelenleg az új Battlefield epizód körül, pedig Tiktok-videónak is rövid lenne az, amit eddig bemutattak belőle. Sebaj, a Battlefield Labs regisztrációért kígyózó sorokban nem panaszkodnak az emberek. Még azután sem, hogy kiderült egy múlt heti zárt körű prezentációt követően, hogy a nosztalgiázást olyan szintre emelik a fejlesztők, hogy még a BF2042 egyik erre szolgáló játékeleme is visszatér majd, biztos, ami biztos.

A Battlefield hírek azonban nem állnak meg ennyiben, hiszen az EA-nek pont egybeesett az e heti bejelentésekkel a negyedéves pénzügyi beszámolója. Ebből pedig kiderült, hogy mégis mikor tervezi kiadni a játékot a cég. Vagyis pontosabban az, hogy mikor nem tervezik ezt. Mármint korábban Vince Zampella, a fejlesztésért felelős stúdiók feje elmondta, hogy ők egy 2025-ös rajttal számolnak, de azért azóta eltelt jó pár hónap úgy, hogy tényleg csak 14 másodpercet láthattunk a játékból. Szóval nem ártott, hogy valamit erről is állítanak végre.

Az EA-t szerencsére nem kell félteni, a cég mondott is nekünk egy olyat a pénzügyi beszámolójában, hogy még a 2026-os pénzügyi év során megjelenik az új Battlefield. Ez mit jelent? Nos azt, hogy Zampella 2025-ös ígéretével szemben technikailag most már azt is megengedheti magának a kiadó, hogy csak 2026 elején jelentesse meg a BF-et. Ugyanis a 2026-os pénzügyi év idén április 1-jén kezdődik, de egészen jövő március 31-ig tart.

Viszont jobban átgondolva, ez mindössze annyit jelent, hogy most már tudjuk, hogy nem jön ki a jövő héten és nem is kell éveket várnunk rá. Mert igaz, hogy egy Battlefield kaliberű címnek a Call of Duty-val illene versenyeznie az őszi felhozatalban, tehát akár rá is vághatnánk az EA közleménye alapján, hogy akkor idén októberben már ezerrel pörög majd a BF. De nem árt emlékeztetni magunkat két dologra, mielőtt ilyen következtetésre jutunk. Egyrészt arra, hogy egy hosszas, eleinte zárt, később publikussá váló tesztelési időszak legelején járunk. Vagyis még odébb van a játék befejezése, és egyébként fogalmunk sincs, hogy milyen állapotban van most, mennyi és milyen visszajelzésre lesz szükség, hogy jó legyen a végén.

Másrészt arra, hogy idén ősszel tervezi kiadni a Rockstar Games a GTA 6-ot, ami várhatóan minden megjelenés elől elvonja majd a rivaldafényt heteken, hónapokon át. Még ezen felül is lesz egy csomó jobbnál jobb játék 2025 második felében, tehát nem biztos, hogy a Battlefieldnek jót tesz, ha versenyre kél velük. Azt pedig már csak mi tesszük hozzá, hogy inkább jelenjen meg március közepén a program, de legyen befejezett, mert az ellenségeinknek sem kívánjuk, hogy a nagy nosztalgiázás mellé kapjanak egy Battlefield 4 minőségű rajtot is.

Borítókép: EA DICE

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár