A Discordtól a Dark Soulsig minden volt annak a férfinek a sztorijában, aki két kriptovalutával foglalkozó céget hekkelt meg.
Vádat emeltek az Amerikai Egyesült Államokban egy férfi ellen, aki állítólag 65 millió dollár (mai árfolyamon kb. 25 milliárd forint) értékű kriptovalutát lopott el – írja az Amerikai Igazságügyi Minisztérium az oldalán. A vád szerint az Andean Medjedovic nevű kripto hekker mindössze 18 éves volt, amikor a KyberSwap és az Indexed Finance protokollok feltörésével eltulajdonította a hatalmas összeget. Az esetben mégsem az az érdekes, hogy mit vagy hogyan lopott el a férfi, hanem az, hogy hogyan bukott le. Ebben a sztoriban ugyanis a Discordtól kezdve a Dark Soulsig tényleg minden volt.
A nagy hekkelés lényegében abból állt, hogy Medjedovic visszaélt az érintett protokollok jóhiszeműségével. Ezek – és most nagyon leegyszerűsítjük – mind azt feltételezték, hogy valaki olcsón akar vásárolni, majd drágán eladni. A Bloomberg korabeli riportja szerint a férfi ennek megfelelően felvett 150 millió dollárnyi „villámhitelt”, ami azt jelentette, hogy azonnal kölcsönvett és visszafizetett kisebb tételeket, ezzel növelve a tokenek értékét, majd kicserélte azokat kisebb értékűekre, hogy a különbözeteket kivegye a rendszerből. Az Indexed Finance esetében ez 11,9 milliós profittal járt a hekker számára. A többit két évvel később hasonló módszerrel szedte ki a KyberSwapból.
De maradjunk az Indexed Finance-nél, hiszen ez az első akció volt az, ami miatt végül lebukott Medjedovic. Történt ugyanis, hogy a maga után hagyott nyomok alapján a cég tulajdonosa, Laurence Day és Dillon Kellar ráakadtak egy UmbralUpsilon nevű Discord fiókra. Ezt ez egy olyan e-mail címről regisztrálták, aminek köze volt egy kanadai iskolához, és amit aztán össze tudtak kötni egy Wikipédia és egy Github fiókkal is. Medjedovic nevére azonban csak akkor bukkantak rá, amikor egy kanadai kvíz Wikipédia oldala alatt bejegyezte a hozzá köthető felhasználó „Andean Medjedovic, híres matematikust” is a résztvevők között.
Ekkor a tulajok felajánlották a hekkernek az ellopott összeg 10%-át azért cserében, hogy a többit visszautalja nekik. Medjedovic azonban ezt az ajánlatot visszautasította, sőt, még ki is gúnyolta az Indexed Finance vezetőit. Day e-mailje, amiben próbálta gyorsan rendezni a dolgokat a hekkerrel, azzal a mondattal végződött, hogy „te döntöd el, milyen nehézségi fokozaton akarod játszani ezt a játékot, könnyű módban vagy Dark Souls szinten.” Most pedig négy évvel később Day kárörvendhetett, mert Medjedovic kockáztatása a Dark Souls választásával nem jött be a publikus vádemelés alapján.
Igaz, a teljes sztorihoz az is hozzátartozik, hogy Medjedovicot még nem tartoztatták le a hatóságok. Valamint ha el is ítélik, a kártérítést az sem garantálja majd, mert állítólag azóta tőle is ellopták 25 milliárd forintot érő vagyont. De ha nincs az az átkozott Discord fiók, akkor lehet megúszta volna a lopást a hekker, sőt még azt is, hogy híres matematikusnak hazudta magát az interneten.