Azt viszont egyelőre sajnos nem tudni, hogy mikor mutathatják be, mert nehezen halad a projekt, ámde annál lelkesebb a mögötte álló csapat.
A Disney bekapcsolódásával valami nagyon félrement, legalábbis egyre több rajongó ábrándul ki a legújabb Star Wars sztorikból. Ráadásul a hírek szerint nem mondtak le a tengerentúlon Daisy Ridleyről sem, így tehát ő is visszatérhet majd a következő alkotásban, bár ez sokaknak bizony szintén szúrja a szemét. Egyelőre nem tudni mikor jön a mozikba egy új amerikai Star Wars, azonban nem árt azt is tudni, hogy időközben már javában készül egy magyar Csillagok háborúja is.
A projekt a Varga testvérek fejéből (Varga Dezső Vader című film rendezője, míg Varga Zsolt a vezető operatőr) pattant ki, nagyjából 7 évvel ezelőtt jött szilveszterkor az ötlet, mikor elbújt a kutyájával a tűzijáték elől, és ekkor került elő egy lemezen a Star Wars. Ekkor jött az ötlet, hogy itthon is lehetne készíteni egy magyar Csillagok háborúját. egy újságíró ismerős összefutott egy Caen-ban a franchise atyjával, George Lucasszal. Közölte vele, hogy egy testvérpár Magyarországon egész estés rajongói filmet szeretne készíteni. Lucasnak nemcsak tetszett az ötlet, de áldását is adta rá. A Varga testvérek a saját maguk által először összerakott történettel viszont nem voltak megelégedve, ekkora jött a képbe az ismert sci-fi írót, Tomasovszky Istvánt, aki elkészítette végül nekik a forgatókönyvet. Darth Vadert Bakancsos Ádám alakítja – aki elképesztő nagy rajongója a Star Wars univerzumnak és a gonosztevőnek, de itt ez nagyjából mindenkiről elmondható. Rajta kívül természetesen megjelenik a képernyőn a 'magyar' Obi-Wan Kenobi is, őt pedig Makranczi Zalán. A film zenéjét Balogh Ferenc szerezte – emellett egy statiszta szerepet is kapott. Nagy segítséget jelentett még a projektnek, hogy a hazai három nagy Star Wars rajongói klub tagjai is mindenben segítette a stábot. A Varga testvérek nagyon sokat költöttek a produkcióra, azonban a színészek és a stáb egyetlen forintot nem kap a munkájáért, itt mindenki megtiszteltetésnek veszi, hogy szerepelhet ebben a hihetetlen alkotásban.
A film azonban hosszú utat jár be, mire bemutathatják majd. Az eredeti premiert már többször el kellett halasztani, de a legnagyobb problémát a 2021-es koronavírus-járvány jelentette. Emiatt először 2022-re, majd 2023-ra csúszott a premier, de jelenleg úgy tűnik még tavaly is bőven forogtak a kamerák. Egyelőre tehát nem tudni mikorra várható ez a rajongói kisfilm, de amint lesz róla hír, természetesen beszámolunk majd mi is róla.
Borítókép forrása: STAR WARS: VADER, egy rajongói film Facebook oldala