Helló, szia nosztalgia! Ugye te is emlékszel még ezekre a cheat kódokra?

Helló, szia nosztalgia! Ugye te is emlékszel még ezekre a cheat kódokra?

A mai gyerekek valószínűleg már nem ismerik, ám ha te sem ma kezdted az ipart, akkor valószínűleg neked is mond valamit az, hogy rosebud és iddqd

Csalni úgy általában nem szép dolog, a videójátékokban azonban szabad, kivétel ez alól persze, ha multiplayer módban játszunk. Ezeket a csalásokat annak idején a fejlesztők találták ki, hogy segítsék magukat a tesztelések során, nem sokkal később azonban már a játékosok örülhettek nekik, miután ezek a kódok nagyon hasznosak tudnak lenni, ha megszenvednének az első végigjátszással. Az alábbi csalásokon pedig kis túlzással nemzedékek nőttek fel - mutatjuk: 

1. A The Sims kezdő részének egyik, ha nem a leghasznosabb csalása a pénzkód volt, és mivel a Maxis által fejlesztett életszimulátor műfajának lehíresebb darabjaként került be a történelemkönyvekbe, annak idején milliók írták be ezt a kódot: rosebud. Ezzel a csalással háztartásonként 1000 simoleon (a The Sims pénzneme) ütötte a markunkat.

2. Az iddqd csalást valószínűleg mindenki beírta, aki egyszer is játszott a Doommal, ez volt ugyanis a játék isten módja", amellyel gyakorlatilag legyőzhetetlenné váltunk, vagyis nem volt az a szörny, amely el tudott volna bánni velünk. Az ID egyébként a fejlesztő cég nevére utalt, a DQD pedig a Delta-Q-Delta rövidítése, egy bandáé, amelyet a Doom programozója, Dave Daylor alapított az egyetemi évei alatt.

3. A Harry Potter és a bölcsek köve PC-s változatát valószínűleg senki sem a komplexitása miatt kedvelte, ettől függetlenül a játéknak megvolt a maga a hangulata még annak ellenére is, hogy a látvány is meglehetősen elmaradott volt a kor zászlóhajós darabjaihoz képest. Csaló kódok persze itt is akadtak, a harrytriggercheat bepötyögésével például 15 darab minden ízű drazsét kaptunk ajándékba.

4. Köztudott, hogy a Mortal Kombatot annak idején cenzúrázniuk kellett a fejlesztőknek a túlzottan is explicit erőszakos jelenetek miatt, ám egy egyszerű csalókóddal újra ugyanolyan brutálissá és véressé tehettük a játékot, amilyennek az alkotók megálmodták. Ehhez csak az ABACABB betűket kellett begépelni.

5. Az Age of Empires II is tipikusan az a játék volt, ahol mindenki használta a csalásokat, hiszen kinek ne jött volna jól egy kis plusz nyersanyag néhanapján. A lumberjack beírásával például 10 ezer egységnyi fához jutottunk, míg a cheese steak jimmy's szöveggel ételt kaptunk. A robin hood ezzel szemben 10 ezer egységnyi aranyat, a rock on pedig sok-sok követ hozott a konyhára. 

6. A GTA-játékokhoz szintén készült pár cheat kód, a CHICKSWITHGUNS-t pedig minden bizonnyal sokan ismerik: ezzel a csalással a női gyalogosok kezébe adhattunk puskát a Vice Cityben.

7. Visszakanyarodva kicsit a Doomra, a good mode mellett az idspispopd szintén sokak számára lehet ismerős: ez volt az a kód, amivel a falakon is gond nélkül átkelhettünk. 

Borítókép forrása: Electronic Arts

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések