Nem lazsál a Microsoft, ugyanis egy tavaly év játéka díjra is jelölt címet hoztak el ezúttal a Game Pass előfizetőknek.
Amikor azt hittük, hogy jobb már nem lehet a februári Game Pass felhozatal, akkor jött az ID@Xbox bemutató, ahol nem csak a következő évek néhány legizgalmasabb indie címébe nyerhettünk betekintést, de még egy meglepetéssel is előállt a Microsoft és az egyik fejlesztő. Ráadásul nem is akármi esett váratlanul az ölünkbe tegnap este, hiszen egy tavaly az év játéka díjra is jelölt remekművet, a Balatrót tölthetjük le, ha van Game Pass előfizetésünk.
Aki esetleg egy kő alatt töltötte volna 2024-et, az lehet, hogy lemaradt a Balatróról. Pedig a roguelike elemekkel megtoldott pókerezésnél kevés zseniálisabb dolog volt tavaly videójáték fronton, így nehéz volt nem észrevenni. Mondjuk akinek már volt szerencséje LocalThunk alkotásához, az azóta is képtelen letenni. Szóval nehéz megmondani, hogy ki járt jobban: akit elkerült ez az őrület eddig vagy aki úgy ráfüggött, hogy már kártyákkal álmodik?
Mindenesetre is, a Balatróhoz pont tegnap jelentett be egy új joker pakkot a fejlesztő, amiben például a Falloutból ismert Vault Boy, az Assassin's Creed II főhőse, Ezio Auditore da Firenze, az AC Shadowsban bemutatkozó Naoe, valamint néhány Civilization VII, Rust, Slay the Princess, Bugsnax és Dead by Daylight karakter is feltűnik a lapokon. Az ingyenes frissítést bemutató videó végén pedig ott szerepel már a nagy Game Pass logó is, ami jelzi, hogy mostantól bárki függő lehet leszedheti a játékot, ha van PC-s vagy konzolos előfizetési csomagja.
Borítókép: Ubisoft