Ezért a klassz játékért pont annyit kell fizetned, ahány fokot mutat a hőmérő

Ezért a klassz játékért pont annyit kell fizetned, ahány fokot mutat a hőmérő

Óránként frissül a játék értéke a londoni hőmérséklet függvényében, és ha szerencsés vagy, akkor potom pénzért vagy akár ingyen is behúzhatod.

Mi köze Londonnak egy videójátékhoz? Nem, most éppenséggel nem a Grand Theft Auto: London 1969-re gondolunk, bár az is egy remek szórakozás, hanem egy különös akcióra, amely egyértelműen az angol fővárostól függ, jobban mondva az időjárásától. Ne azt várjátok, hogy egy tripla A-s játékot lehet behúzni egy baromi jó áron, ettől függetlenül mókás játékot űznek A Good Snowman is Hard To Build fejlesztői. Lehet, hogy soha életedben nem hallottál róla, de ez az indie játék már 10 éve megjelent.

A születésnap alkalmából pedig úgy gondolták a Draknek & Friends-nél, hogy a valaha látott legszokatlanabb és legkreatívabb meglepetéssel rukkolnak elő. Pontosan annyiba kerül ugyanis jelenleg a játék, ahány Celsius-fokot mutat éppen Londonban a hőmérő. Az árcédula természetesen dollárban értendő, és nem pedig fontban. Jó kis játék az is, hogy éppenséggel mikor tudod a lehető legolcsóbban beszerezni a szoftvert, és mivel ár nem minden percben, hanem csak óránként frissül, tehát minél hidegebb lesz Londonban, annál olcsóbb lesz a játék. Írás közben 9,4 C van, ami azt jelenti, hogy jelenleg 9,40 dollárért vásárolhatod meg a játékot.

Van egy honlap is ahol nyomon lehet követni az adott hőmérséklet és a hozzátartozó ár alakulását. Na meg persze itt meg is lehet venni, ha éppenséggel az ember szeretne lecsapni erre a kis indie címre. Egyébként az az érdekessége ennek az ajánlatnak, hogyha neadjisten 0 fokot mutat a hőmérő vagy mínuszokat, akkor teljesen ingyen be lehet húzni a A Good Snowman is Hard To Build-et. A játék alapára egyébként 14,99 dollár.

Megnézem hány fokot mutatnak Londonban

Ez egy kirakós játék egyébként egy kedves kis szörnyről, aki hóembert akar építeni. Ha hógolyókat tologatsz egy télikertben, először létrehozod a három hagyományos hóember szegmenst – nagy, közepes és kicsi –, majd egymásra rakod őket. A pályák pedig egyre csak nehezednek, és ami egy könnyű feladatnak tűnt, az egy komoly megpróbáltatást is jelenthet a későbbiekben.

Borítókép: chatgpt

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár

LAN

Közvetítések