Fénykorában sorban gyűjtötte a Major bajnoki címeket az Astralis, de mostanra annyira mély válságba került az org, hogy a cég és a CS2 csapat eladását fontolgatják a tulajok.
Device, dupreeh, Magisk, Xyp9x, gla1ve és zonic – minden idők egyik, ha nem a legjobb Counter-Strike csapata volt ez a felállás, ami annak idején mindent megnyert az Astralis égisze alatt, amit csak lehetett, beleértve három Major bajnoki címet. A dán szervezet elképesztő sebességgel mászta meg a CS:GO ranglétráját, 2019-re fordulva már kétségkívül az volt a tankönyvi receptje a sikernek, amit ők csináltak. Nem csak a szerveren, azon kívül is sok újdonságot hoztak az egyre professzionalizálódó esportba az évek alatt, hiszen ők tették népszerűvé például a sportpszichológusok alkalmazását. De az Astralis vállalkozásként is meglepően sikeres volt akkoriban, hatalmas szponzorokat húztak be, Dániában lényegében az esportolás szinonimája lett ez a név. Ezek az idők azonban elmúltak.
2019-től kezdve folyamatosan botrányok övezték az Astralist. Először jött a Blastralis blama, miután a BLAST rendezvényszervező-cég tulaja ugyanaz a kör volt, mint az Astralisé, és ők úgy látták jónak, ha kihagyják device-ék a fontos versenyeket a BLAST tornáinak népszerűsítése érdekében. 2020-ra pedig sikerült minden idők egyik legjobb csapatát a kiégés szélére sodorni, annyit játszatták őket. Ekkor bomlott meg az aranycsapat egysége, ekkor indult el a híres 10 fős keret, aminek se füle, se farka nem volt.
Az Astralisról gyorsan kiderült, hogy nem igazán értenek a felállásuk menedzseléséhez, mert amikor 2021-ben, 2022-ben több kulcsjátékosuk is távozott, képtelenek voltak újraszervezni a csapatot fiatalokkal. De hiába igazolták le Bubzkjit, es3tagot, hiába fordultak meg náluk olyan tehetségek az akadémián, mint például Zyphon vagy br0, nem tudtak mit kezdeni velük. A sorozatos bénázásnak pedig hatalmas ára volt, mert az IEM Rio Major óta egyszer sem tudtak kijutni Valve által szponzorált CS versenyre az Astralis felállásai. A nemrég elhibázott BLAST Austin Major selejtező már zsinórban az ötödik alkalom volt, hogy elesett a dán org a rajtvonal előtt, ennek következtében cadiaN a kispadra került, utolsó mentsvárként pedig HooXi veszi át a helyét a PGL Astana során.
Azonban ne legyenek tévképzeteink, ez itt már az Astralis haláltusája. A dán Dust2.dk riportja szerint arra készül az Astralis tulajdonosi köre, hogy eladják a céget szőröstül-bőröstül. Állítólag a NIP egykori COO-ja, Jonas Gundersen már bejelentkezett vevőként, bár az nem egyértelmű, hogy csak érdeklődött vagy tényleges ajánlatott tett. A lap szerint 2-3 millió dollárt kérnek az Astralisért, ám azt nem tudni, hogy ebben már a játékosok szerződései is benne vannak, vagy csak az Astralis névhasználati joga.
Nem kizárható egyébként egyik forgatókönyv sem, mert a felemás megbízhatóságú bennfentes, OverDrive szerint a csőd szélén áll a kihagyott Majorök miatt az Astralis, vagyis minél több mindentől tudnak megszabadulni most, annál jobb a tulajoknak. A HLTV Confirmedben is szó esett erről, Striker, a HLTV főszerkesztője szerint 3-4 millió dolláros kiesést okozott csak az első három Major, amiről lemaradt a dán org.
Az Astralis szervezeti átalakítása már megkezdődött, hogy vonzóbbá tegyék az esetleges eladáskor a céget és addig is spóroljanak a kiadásokon. A héten ugyanis bejelentette a szervezet, hogy az Astralis Talent nevű akadémiájukat bezárják, a játékosokat szélnek eresztik. Az érintett játékosok és edző a következők:
Andreas „kiR” Kirstein
Emil „kroK” Wiedemann
André „Zanto” Christiansen
Richart „ANSG1” Saleela Nielsen
Elliot „suma” Nissen-Jørgensen
Dennis „Rytter” Rytter (edző)
Egyelőre nem tudni, hogy mi lesz ezután, de nagyon úgy fest, hogy 9 évnyi működés után az Astralis csillaga leáldozóban van.
Borítókép: Igor Bezborodov, ESL FACEIT Group