A Simpson családnak GTA-zni támadt kedve a legújabb epizódban

A Simpson családnak GTA-zni támadt kedve a legújabb epizódban

A Simpson család nem szeretné, ha GTA San Andreas karakterekké válnának a gyerekek. Ki hibáztatja őket?

Már 36 éve fut A Simpson család, és ezidő alatt igen sok dolog történt már a sorozatban. Különösen eseménydús lett azonban még ezekhez képest is az Estranger Things című évadzáró epizód, amiben az alternatív idővonalaktól kezdve Marge Simpson haláláig minden volt. Ami viszont lehet nem tűnt fel sokaknak a nagyobb izgalmak közepette, hogy még egy kis GTA-ra is volt ideje A Simpson család alkotóinak ebben a részben.

A videójátékok világa egyébként nem áll annyira távol a Simpsonoktól, egy korábbi epizódban Bart például profi szinten esportolt. Most viszont ennél egy fokkal lazábbra vették a referenciát az alkotók első blikkre, ugyanis az inkább csak egy poén akart lenni egy fontosabb téma feldolgozásához, amibe aztán ha szeretnénk, többet is beleláthatunk. Az Estranger Things című évadzáró központi eleme ugyanis az, hogy Marge aggódik Bart és Lisa kapcsolata miatt. Amikor ezt felhozza Homernak, a családapa hirtelen visszamegy az időben 20 évet, és úgy dönt, hogy egy San Andreas utalással lehetne a legjobban leírni a dolgot:

„Ja, igazad lehet. Nem szeretnénk, hogy úgy járjanak, mint Sweet Johnson és CJ Johnson (sic!) a Grand Theft Autóban. [...] Marge, amikor Los Santosban nősz fel, és Big Smoke azt akarja, hogy drogot árulj, akkor a játék játszik veled.”

Attól eltekintve, hogy Homer valamiért azt hiszi, hogy CJ-nek ez a keresztneve, és ez nem csak egy becenév a Carl Johnson kezdőbetűiből összerakva, érdekes az analógia. A San Andreas ugyanis azzal indul, hogy Sweet és CJ már rég eltávolodtak egymástól, utóbbi el is költözött inkább, ám végül az édesanyjuk halála az, ami összehozza őket (már az egész Big Smoke, Ryder, korrupt zsaruk droghálózat lebuktatásán, felszámolásán túl). Az anya halála, valamint ebben az epizódban Marge halála izgalmas párhuzamot képez, Homer hülyeségnek tűnő magyarázása tehát a GTA-ról nem csak hablaty volt, hanem annak az előrevetítése is, hogy mi fog történni még a részben később.

Egyébként az évadzáróban még egy pillanatra előkerül a GTA, amikor is Homer valamilyen ahhoz hasonló játékkal játszik a tévén, nem túl sok sikerrel, ez szintén látható az alábbi videó végén, a fenti beszélgetés után:

Borítókép: Grove Street Games

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések