Ez az első Netflix-sorozat, amin már a mesterséges intelligencia is dolgozott

Ez az első Netflix-sorozat, amin már a mesterséges intelligencia is dolgozott

Gyorsabban dolgozik az AI, de vajon milyen áron?

Bár a mesterséges intelligencia használata a kreatív szakmákban még mindig igencsak vitatott és ellentmondásos téma, a Netflix társelnöke, Ted Sarandos nemrégiben nyilvánosan is beszélt arról, hogy a cégnél nagyon is számítanak az algoritmusokra. És mint kiderült, már nem csak és kizárólag a háttérmunkálatokban vetik be a technológiát. 

Sarandos egy netflixes eseményen elismerte, hogy Az eternauta című, nagy sikerű argentin posztapokaliptikus széria egyik vizuális effektjét a generatív mesterséges intelligencia segítségével hozták létre - egészen pontosan egy összeomló épületet alkottak meg a technológiával Buenos Airesben. A Netflix társelnöke szerint a jelenetet hagyományos módszerekkel nem tudták volna megvalósítani az adott költségvetés mellett, az AI-jal továbbá tízszer gyorsabban sikerült elkészíteniük a végleges snittet. Ez volt egyébként az első olyan generatív AI-jal készült képkocka, ami megjelent egy saját gyártású netlflixes sorozatban vagy filmben.

Bár a filmes és videójátékos szakszervezetek, például a SAG-AFTRA, hevesen ellenzik az AI bevezetését, mivel ezzel veszélyeztetik az alkotók munkáját, és számos etikai és jogi, például szerzői joggal kapcsolatos kérdéseket vetnek fel, a Netflix mostanra gyakorlatilag nyíltan vállalja, hogy él és élni is fog a technológia adta lehetőségekkel. Az eternauta vizuális effektje mellett már korábban kiderült, hogy a streamingszolgáltató AI-jal generáltatott reklámok bevezetésén töri a fejét, továbbá a vállalat állítólag egy új, OpenAI-modelleken alapuló keresési funkciót is tesztel.

Borítókép forrása: Netflix 

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések