De akár azt is mondhatnánk, hogyha a Hi-Fi Rush-t kereszteznénk a Ready 2 Rumble-lel, az pont olyan lenne, mint a Dead as Disco.
Amint elindítod a Dead as Disco-t, a főhős nem mással nyit, mint egy 15 másodperces breaktánccal. A játék már az első pillanattól egyértelművé teszi, hogy itt a stílus a legfontosabb, és a főszereplő is egy roppant karakteres figura, amit nem fél megmutatni. De ez nemcsak körítés olyan, mintha egy showműsort látnánk, ugyanis a játékmenet is egy ritmusra épülő verekedős kalandot takar, amit olyan címek ihlettek, mint a Hi-Fi Rush és a Batman: Arkham sorozat.
A harc lényege, hogy érezd a ritmust. A támadások szinkronban vannak a zenével, a „Fever Rush” rendszer pedig extra löketet ad, ha jó ütemben zúzol. Több elemből áll a bunyó, hiszen ki tudunk térni az ellenfelek ütései elől, lehetőségünk adódik ellentámadásokra, de az igazi buli akkor kezdődik, amikor ritmusra vered szét a rosszfiúkat. A látvány pedig hozza a neonfényes, képregényes diszkólázat. A teljes játék egyik legmenőbb funkciója lesz majd, hogy feltöltheted a saját zenéd, és a saját ritmusodra verekedhetsz az Infinite Disco végtelen pályáján. Afro Thunder és Bruce Lee egy testben? Most már ez is lehetséges.
A diszkó halott. Vagy mégsem?
Mert itt történet is van ám: Charlie Disco ugyanis tíz év után tér vissza, hogy bosszút álljon zenésztársain – azokért az időkért, amik örökre megváltoztatták a bandát. Te vagy Charlie, és csak egy estéd van rá, hogy kiderítsd kinek köszönhetően halt meg valójában a diszkó. A volt zenésztársak időközben istenített Idolokká váltak, és minden egyes harccal egyre közelebb kerülsz a megfejtéshez.
Ez a demo felperzseli a táncparkettet
Kevés demó tudja ennyire megmozgatni az embert. A Dead as Disco már most kultikus játéknak tűnik, és ha így folytatja, az év egyik legmenőbb indie sikere lehet. Amellett, hogy kipróbálhatod a próbaverziót, természetesen érdemes a kívánságlistádra is felvésni, nehogy lemaradj az esztendő egyik legérdemesebb címéről.
Borítókép: Steam