Úgy fest, hogy hiába féltettük a Battlefield 6 alatt muzsikáló csalásvédelmet, mert a Javelin ellátta a csalók baját.
Hatalmas sikert aratott az EA a Battlefield 6 első nyílt bétájával. A Steamen például még egyetlen Call of Duty epizóddal sem játszottak annyian, mint ezzel a még tesztelés, fejlesztés alatt álló címmel. Azonban amennyire örömteli élmény volt maga a játék az elmúlt négy napban, amennyire rendkívüli volt az érdeklődés iránta, sajnos pont annyira sokan gondolták azt, hogy bekapcsolják a csalásaikat is a BF6-ban, nehogy már véletlenül jó legyen mindenkinek a hétvégéje.
A Battlefield Studiost sokan kritizálták a csalós klipek láttán, elvégre pont most találta ki az EA, hogy a Javelin nevű csalásvédelmi megoldáshoz kötelező a biztonságos rendszerindítás beállítása, erre fel az első napon már wallhackkel szaladgáltak az emberek a játékban. Az aggodalmaink viszont annyiból túlzóak voltak, hogy idővel lecsapott az anti-cheat a csalók többségére. A fejlesztők szerint több mint 330 ezer csalási kísérletet akadályozott meg a Javelin a BF6 bétája alatt. Ennek csupán a töredékét, mindössze 44 ezret jelentettek be a játékosok, vagyis a csalásfelismerésben is igen potens eszköznek bizonyul eddig a program. Az EA SPEAR nevű csalásellenes alakulata azonban nem ül a babérjain, és azt ígérték, hogy folytatják a bétában tapasztaltak alapján a Javelin finomítását. Persze a csalások, csalók elleni harcot megnyerni igazán nem lehet. Úgyhogy jobb, ha felkészülünk rá, hogy fogunk még ilyen problémákkal találkozni a következő béta és a teljes megjelenés után is, ha tetszik, ha nem.
A Battlefield 6 október 10-én jelenik meg Xbox Series X|S-re, PlayStation 5-re és PS5 Próra, valamint PC-re. A BF6 nyílt bétája most pár nap pihenőre megy, de augusztus 14-én új tartalmakkal, és remélhetőleg pár hibajavítással, egyensúlyi frissítéssel tér vissza közénk.
Borítókép: EA Battlefield Studios