Nem hozott világhódító diadalt a Civilization 7 februári megjelenése, amit nemcsak a gyenge értékelések, de az eladások is jól mutatnak. A Take-Two igazgatójának azonban nem lesznek álmatlan éjszakái emiatt.
A 4X stratégiai játékok nagy múltú királyának homlokáról jól láthatóan lecsúszott a korona. A Civilization-sorozat legújabb, szám szerint hetedik epizódja idén februárban indult világhódító hadjáratra, a rajt viszont… nos, finoman szólva sem volt diadalmas. A játékosok részéről hamar jöttek a panaszok a hiányzó alapfunkciók, keszekusza kezelőfelület és a vitatott játékmeneti változtatások miatt, arról nem is beszélve, hogy a prémium áron kínált teljes játék a tartalmát tekintve meg sem közelítette az elődjét, aminek persze sok évnyi tartalom és számos DLC duzzasztotta a vitorláját. Steamen továbbra is csak “Vegyes” értékelésen áll a Sid Meier’s Civilization 7, ami finoman fogalmazva is annyit jelent, hogy érdemes még pár nagyobb frissítésre várni, mielőtt előrántanánk a bankkártyát.
Kép forrása: Steam
A Take-Two vezérigazgatóját, Strauss Zelnicket azonban nem ejtette kétségbe a Civilization 7 gyenge rajtja. A CEO az IGN-nek nyilatkozva fejtette ki, hogy szerinte a Civilization-sorozat sosem sprintelő, hanem sokkal inkább maratonfutó. Bár a start enyhén szólva is döcögős volt, úgy véli, hosszú távon a hetedik rész is eléri a kiadó által előre projektált bevételi értékeket. Ezt a célkitűzést szem előtt tartva pedig a Firaxis sem tétlenkedik. A fejlesztőcsapat a legutóbbi, 1.2.3-as rendszámú frissítéssel már számos UI-átalakítást eszközölt, illetve elkezdték finomhangolni a korszakváltások rendszerét is, ami a jelen állapotban inkább pusztító erőnek érződik, mintsem egy elegáns történelmi átmenetnek. Időközben pedig természetesen készülnek az új civilizációk, szcenáriók és alrendszerek, és persze abban is biztosak lehetünk, hogy egy pár nagyobb expansion is fortyog már a Firaxis konyháján.