A GTA 6 két kategóriában is elpusztíthatja a konkurenciáját az idei díjátadón

A GTA 6 két kategóriában is elpusztíthatja a konkurenciáját az idei díjátadón

Hosszú hónapokra vagyunk jelenleg még a GTA 6 megjelenésétől, de nem fogod elhinni mi történt, ugyanis már két Golden Joystick Awards-jelölést is bezsebelt. És valljuk be, elég nehéz lenne elképzelni, hogy ne ez a játék nyerje meg őket.

Nehéz lenne pontosan meghatározni a Grand Theft Auto 6 jelenlegi helyzetét, hiszen 2 traileren kívül még semmit sem láttunk belőle, és bár a Take-Two szerint is napvilágot lát 2026. május 26-án, addig nem tudhatjuk biztosan, míg valóban nem játszhatunk vele. Ráadásul már most akkora hype van körülötte, hogy több nagy stúdió is inkább kihagyja a tavaszt, mert nem szeretnének semmilyen módon versenyezni a franchise hatodik felvonásával. Gyakorlatilag ez a játék már-már popkulturális jelenséggé nőtte ki magát, egy halom mém született róla, állandóan találgatnak a közösség tagjai, különböző konspirációk is napvilágot láttak, azt pedig talán már meg sem kéne említenünk, hogy a két előzetes minden képkockáját alaposan kielemezték már. Most pedig, bőven a megjelenése előtt, a GTA 6 már két Golden Joystick Awards-jelölést is kapott.

A két kategória, amiben a Rockstar játéka versenyez:

  • „Legjobban várt játék” (Most Wanted Game)
  • „Legjobb játéktrailer” (Best Game Trailer)

Előbbi gyakorlatilag lefutott meccs, hiszen ha nem a GTA 6 nyeri meg, az lenne ám az ámulatba ejtő meglepetés. A második kategóriában pedig leginkább a második előzetes volt az, ami miatt a legtöbben dobtak egy hátast, miután a részletesség, a fények, a fizika és az a bizonyos „Rockstar-mágia” is elég magasra tette a lécet. Persze akadnak azért versenytársak is: Battlefield 6, Kingdom Come Deliverance 2, Romeo is a Dead Man, és The Expanse: Osiris Reborn. Ám lássuk be, ezek mellett a GTA 6 trailerje olyan, mintha egy egész generációt újradefiniálna a stúdió vele.

A „Legjobban várt játék” kategóriában pedig a mezőny brutálisan erős: The Witcher 4, Marvel’s Wolverine, Hideo Kojima misztikus OD-ja, és a 007 First Light mind-mind helyet kaptak itt, azonban a GTA 6-val szemben még ezeknek az alkotásoknak sincs esélye, még együtt sem.

Borítókép: rockstargames.com

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár


Gaming - Hideo Kojima a Controlban? Bizony, az ingyenes frissítés tele van meglepetéssel!

Ha azt hitted, hogy a Control már a múlté, akkor bizony nem jól gondoltad, sőt van egy jó hírünk is, hiszen egy fontos frissítés is befutott hozzá. Az 1.30-as ingyenes update új küldetést, exkluzív ruhákat és nyomokban némi optimalizációt is tartalmaz. A Remedy ezzel szeretne kedveskedni a rajongóknak, miután ezt a játékot már több mint 5 millióan vásárolták meg a 2019-es megjelenése óta.

Közvetítések