Te mit csinálsz egy MMO-ban? Van, aki 10 órán át csak sétálgat

Te mit csinálsz egy MMO-ban? Van, aki 10 órán át csak sétálgat

Ezzel ki is oszthatjuk a legjobb sétaszimulátornak járó díjat a The Lord of the Rings Online-nak.

Párszor megénekeltem már itt az Esport1 lapjain, hogy mennyire király játék a The Lord of the Rings Online. A LotRO persze sosem ért fel a WoW-hoz, közel sem volt ahhoz, hogy esetleg megingassa a Blizzard MMO-jának uralmát, de én magabiztosan ki merem jelenteni, hogy a játék stabilan tartja a második legjobb MMO címét, ami így sem kis szó. Főleg annak tekintetében, hogy mennyire elkorcsosodott az MMO is, mint műfaj, hogy mennyire egyszerűek és sterilek a mai MMO-játékot. A LotRO nem ilyen, ez a játék még ízig-vérig MMO, abból is a klasszikus, hardcore fajta, ami sok száz, akár több ezer óra után is tud még újat mutatni. 

Maga a játékmenet is mondhatni a végletekig csiszolt, egyaránt élvezetes kezdőknek és veteránoknak, PvE- és PvP-fanoknak is, azok is megszerethetik, akik a szintezést szeretik egy MMO-ban és azok is, akik leginkább az endgame kontentekre vadásznak. A játék legizgalmasabb eleme viszont - legalábbis számomra - az a tény, hogy a fejlesztők olvasták és imádják Tolkien minden egyes szavát, a játékukat pedig teljes egészében a könyvekre építették. Minden, amit a The Lord of the Rings Online-ban van, az Tolkien elmesélései alapján született meg, így ez a játék a hamisítatlan Gyűrűk Ura-élmény.

Hogy mi a Gyűrűk Ura-élmény definíciója, azt talán meghatározhatatlan, az biztos, hogy sokaknak egy váratlan kaland, amit most az egyik LotRO-játékos tökéletes formában valósított meg. Majdnem 10 órába telt, de emberünk fogta magát és karakterével tűpontosan végig járta Frodó útját, a Megyétől egészen Mordorig. A legjobb pedig, hogy a csaknem 10 órás kalandot nem más, mint a Gollamot alakító színész, Andy Serkis narrációjával nézhetjük meg. Utóbbit egyébként a hivatalos hangoskönyvekből vágta a videóra annak készítője.

Jó, persze, okés, egyszerűbb lett volna, ha a sasok hátán elrepül Frodó Mordorig, de hát akkor mi lett volna a kalanddal? Sasokkal még ez a közel 10 órás videó sem jöhetett volna létre.

Kövess Minket!



Gamer szótár


Üzlet - Neil deGrasse Tyson is ott lesz az MVM Future Talks szakértői között (X)

Neves szakértőkkel, köztük Neil deGrasse Tysonnal érkezik az MVM Future Talks hatodik évada. A neves magyar tudósok mellett a tudományos ismeretterjesztést küldetésének tekintő, szórakoztató stílusáról ismert amerikai asztrofizikus is megosztja a nézőkkel, hogyan látja az űrkutatás jelenét és jövőjét.

Közvetítések