Ha az iPhone 18-ra vársz, akkor nem fogsz örülni az Apple új stratégiájának

Ha az iPhone 18-ra vársz, akkor nem fogsz örülni az Apple új stratégiájának

Állítólag nem egyszerre jelenik meg az Apple telefonjainak következő generációja, és az eltérés a Pro és a sima modellek polcra kerülése között hatalmas lehet.

Izgalmas év elé néz az Apple, ez kétségtelen. A hírek szerint idén végre bemutatkozhat az első hajtogatható okostelefon az almás márka alatt, amivel nem titkolt célja a cupertinóiaknak a Samsung Z Fold és Flip letaszítása az egyre fontosabb alkategória csúcsáról. Mondjuk a dél-koreaik már előrébb tartanak és Trifoldot is gyártanak. Emellett pedig jó szokásához híven újabb számozott mobilokkal is előrukkol majd az Apple, ezek lesznek az iPhone 18 modellek. No meg egy újabb iPhone Air szagát is lehet már érezni a levegőben, hiába nem voltak annyira vevők ezekre a vékony telókra sem az Apple, sem a Samsung vásárlói. Sebaj, akiket érdekel ez a halom telefon, jobb ha felkészül rá, hogy attól függően kevesebbet vagy többet kell várni rájuk, hogy melyikre csapna le közülük.

Több forrás is azt állítja a Nikkei Asia nevű lapnak, hogy az Apple „az erőforrások optimalizálása és a prémium modellek esetében a bevétel, a profit maximalizálása érdekében, az emelkedő memória árak függvényében” kettéválasztja az iPhone-ok bemutatását és megjelenését is. Ez a stratégiai váltás különösen az új hajtogatható modell esetében fontos, hiszen egy új termék tömeggyártását érdemes a szokásosnál egy fokkal óvatosabban megközelíteni. Legalábbis senki sem kívánja, hogy az aligha olcsó mobiljának a két fele az első napon kitalálná, hogy beadják a válópert. De a memória kérdés mellett se menjünk el túl gyorsan: a mesterséges intelligencia miatt elszálltak a RAM-ok árai, és ez jó eséllyel az Apple-t is rosszul fogja érinteni, így a vásárlóikat is. 

Igaz, a vásárlók aligha lesznek elragadtatva attól, hogy milyen megoldást talált ki a fentiek kezelésére a cupertinói vállalat. Ugyanis az Apple döntésének értelmében idén a szokásos kora őszi prezentáción csak az iPhone 18 Prót és 18 Pro Maxot, valamint az új iPhone Foldot fogják leleplezni, és utóbbi még csak nem is azonnal vagy rövid időn belül jelenik meg a boltokban a várakozások szerint. Míg a nem-Pro iPhone-ok bemutatására és értékesítésére egészen 2027 tavaszáig kell várni az újabb iPhone Airrel együtt, állítja a lap.

Borítókép: Depositphotos / ifeelstock

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár


Gaming - Majdnem megkaptuk a Gears 6-ot, csak aztán győzött a nosztalgia

Liam McIntyre, JD Fenix szinkronhangja szerint tervben volt, hogy a The Coalition trilógiává bővíti az új sorozatot, ám az Epic Games stafétáját átvevő stúdió úgy döntött, inkább valami újba vágja a fejszéjét. Ami ugyebár régi, hiszen a Gears of War: E-Day egy előzmény.

Gaming - A GTA 5 búcsút int az Xbox Game Pass-nek... megint

Az Xbox appnak hála kiderült, mely játékok kerülnek ki áprilisban a Microsoft előfizetéses szolgáltatásából – sajnos a visszatérő vendégnek számító Grand Theft Auto 5 is ott van a távozók között.

Közvetítések