A szegény embert az ág, a Bungie-t pedig a saját játékai húzzák, a stúdió márciusban megjelent extraction shootere ugyanis már most kevesebb embert vonz, mint az évek óta egyre népszerűtlenebb MMO.
Amikor először bemutatták a Marathont, többen is megkongatták a vészharangot, mondván, hogy a Sony a nagyot zakózó Concord után újabb esélytelen live service programot kíván piacra dobni. Sajnos a pesszimistáknak lett igazuk, a Bungie március 5-én napvilágot látott extraction shootere ugyanis labdába sem tudott rúgni a műfaj abszolút csúcstartója, az ARC Raiders mellett, időközben pedig még tovább romlott a helyzet.
Olyannyira, hogy a hétvége során már azzal a Destiny 2-vel is többen játszottak Steamen, amit még egy Star Wars témájú kiegészítő (Renegades) sem tudott visszarepíteni az élvonalba, vagyis borítékolható, hogy nemsokára a legkitartóbb Guardianek is szögre akasztják az Apex Predatort. A pontos számokat az alábbi hírben tudjátok megtekinteni:
Borítókép forrása: Steam