Lassan lezárul a Nintendo és a Pocketpair közti jogi vita, és koránt sem olyan eredménnyel, mint amire a felperes számított.
Legyünk totális őszinték: igen, a Palworld szanaszét másolta a Pokémont, ráadásul eléggé el is torzította a családbarát imázsát, amikor gépfegyvereket adott a saját szörnyecskéi kezébe. A Nintendo azonban jócskán átlendült a ló túloldalára, amikor olyan szabadalmakra hivatkozva kezdte el perelni a Pocketpairt, mint a "lények tárggyal való elfogásának" a mechanikája. A Nintendo híresen szigorú IP-védelme ezúttal csődöt mondott, legalábbis többnyire.
Habár a lassan kétéve húzódó per miatt a Palworld fejlesztői kénytelenek voltak néhány apró, igazán felületes változtatást véghezvinni, amik jobban megkülönböztetik a Palworldöt a Pokémontól, a hírek szerint a per végén relatív aprópénzzel, átszámítva kb. 9 millió forint kártérítéssel zárulhat le a nagy jogi vita.
Borítókép forrása: Steam