Már több mint 200 milliárd dollárt termelő biznisz a játékipar. Mégis a legnehezebb éveiket élik a játékfejlesztők.
A vadkapitalizmus alapszabálya szerint egy üzlet csak akkor sikeres, ha évről évre látványosan rá tud licitálni önmagára. Ennek a kitételnek a játékipar bőségesen eleget tesz: a továbbra is csak duzzadó piaci szegmens a 2025-ös üzleti évben globálisan több mint 200 milliárd dollár bevételt termelt, ezzel messze lehagyva a filmek, sorozatok vagy a zene iparágait. A világ legsikeresebb és leggyorsabban növekedő szórakoztatóipari szegmenséről beszélünk... ami a fejlesztői szinten mégis szinte haldoklik. Az elmúlt néhány évben elképesztő módon elszaporodtak a nagy stúdióbezárások, az elkaszált gigaprojektek és a hullámokban érkező tömeges leépítések. Hogy maradhat mindez fenntartható?
Borítókép forrása: Ninja Theory