A The Coalitionnél rájöttek, hogy láncfűrészes puskával aprítani a szörnyeket jó dolog, de négyszeres szorzóval az igazi. Októberben kiderül, hogy a nagy beruházás meghozza-e a gyümölcsét.
A rajongók imái meghallgattattak. A Gears of War: E-Day – amely 2026. október 6-án érkezik PC-re és Xbox Series X-re (valamint az első naptól kezdve Game Passba) – egy olyan funkciót hoz vissza, amit a széria legfontosabb felvonásai már másfél évtizede hanyagoltak. Újra itt a négyjátékos online co-op! Ha pedig a kanapés móka híve vagy, a klasszikus kétjátékos, osztott képernyős (split-screen) opcióról sem kell lemondanotok.
Matt Searcy, a játék kreatív direktora elismerte, hogy technikailag nem volt fáklyásmenet a megvalósítás:
„Nem fogok hazudni, ez egy hatalmas befektetés volt a részünkről.”
De miért érte meg mégis a hercehurcát? Mert a stúdió szerint a négyfős osztagban harcolás egyszerűen benne van a Gears legmélyebb DNS-ében.
Minden karakter saját nézőpontot kap
A fejlesztők komoly célt tűztek ki, mert a kampányt úgy építették fel, hogy a történetet bármelyik karakter szemszögéből végig lehessen játszani, anélkül, hogy a narratíva csorbát szenvedne. A Kalona városának romjai között harcoló Bravo Squad négy tagja:
- Marcus Fenix és Dominic Santiago: A veterán harcostársak, akiknek a kémiája működteti a széria motorját.
- Mags Carter: A világot látott, sokat megélt harcos.
- Lucas Reyes: A zöldfülű újonc, aki a legrosszabbkor került a legrosszabb helyre.
A rendezés stílusa leginkább az Elit alakulat (Band of Brothers) vagy a Ryan közlegény megmentése dinamikájára hasonlít majd: egy intim, karakterközpontú dráma, egy globális katasztrófa (az Emergence Day) kellős közepén.
Újra kellett tervezni a csatateret
A négyfős mód miatt a The Coalition kénytelen volt teljesen újragondolni a pályadizájnt. Mivel az egész kampány egyetlen város falai között zajlik, a harctereket úgy kellett méretezni, hogy egyedül is klausztrofób, félelmetes élményt nyújtsanak, de négy játékos taktikázásához, és kísérletezéseihez is elég tágasak legyenek. A magányos farkasoknak sem kell aggódniuk, hiszen a játékot alapvetően egyjátékos módra optimalizálták, ahol a mesterséges intelligencia terelgeti a társakat, de az igazi káosz és fun faktor egyértelműen akkor szabadul el, ha a barátaid is becsatlakoznak hozzád. PlayStation-tulajként viszont ebből a buliból most kimaradsz, mivel az E-Day szigorúan Xbox és PC exkluzív címként fut be.
Borítókép: Steam