Lehet, hogy a Grand Theft Auto 6 minden eladási rekordot megdönt majd, de néhány bátor boltos nem hajlandó tartani a hátát holmi üres műanyag tokokért.
A Rockstar Games nemrég hivatalosan is megerősítette a pletykákat, miszerint a november 19-én érkező GTA 6 bolti, úgynevezett fizikai kiadása nem fog valódi lemezt tartalmazni, csupán egy letöltőkódot rejt majd a műanyag tok – persze mostanra már ezt is korrigálták és decemberben elvileg lemezt is vehetnek majd a rajongók. A hír azonnal kiverte a biztosítékot a gámer közösségnél, de a történet itt nem állt meg, mivel a lemezes kiadásokat védelmező független játékboltok konkrétan bojkottot hirdettek a generáció legjobban várt címe ellen.
A kiskereskedők fellázadtak
Bár a szivárgások elkerülése miatt a Rockstar biztonsági játéknak szánta a kódos megoldást, két neves tengerentúli üzletlánc azonnal jelezte, hogy náluk bizony nem lesz kapható a játék ebben a formában. A közel négy évtizede működő kanadai Video Games Plus (VGP) az X-en tette közzé határozott álláspontját:
A Statement from VGP Regarding Grand Theft Auto VI
— VGP Video Games Plus (@VideoGamesPlus_) June 24, 2026
As gamers and retailers, we recognize that Grand Theft Auto VI is poised to be one of the biggest entertainment launches in history. The excitement surrounding this release is unprecedented, and we understand why so many… pic.twitter.com/dnGyPm5mrn
„A vállalati politikánk értelmében nem tartunk olyan termékeket videojáték-konzolokhoz, amelyek kizárólag digitális letöltőkódot tartalmaznak.”
Hozzá tették, hogy maximálisan tisztelik a Rockstar munkásságát, de amíg nem érkezik valódi lemezes verzió, addig náluk sem online, sem a boltok polcain nem lesz ott a GTA 6. Hasonlóan reagált az amerikai Loot Box Gaming (LBG) is. Ők egyenesen elvi kérdést csinálnak a dologból, mert szerintük az, hogy a vásárlóknak 79,99 dollárért (~30 000 Ft) egy lényegében üres dobozt adjanak el, nem egyeztethető össze a bolt értékeivel, és ezáltal nem tisztelné a gémerek nehezen megkeresett pénzét. Amikor a kommentelők megjegyezték, hogy ez a bojkott meg sem fog kottyanni a Rockstarnak, az LBG csak vállat vont, és sok sikert kívánt a játéknak, de az üzleti elveiket nem fogják feladni a profit miatt.
Dávid és Góliát harca
Nyilvánvaló, hogy néhány bolt kiesése globálisan nem fogja romba dönteni a GTA 6 eladásait, hiszen a többség már digitálisan vagy a mamutcégeknél (mint a Best Buy vagy az Amazon) veszi meg a cuccot. Ugyanakkor ezek a boltok legalább hangot adtak annak a mély frusztrációnak, amit a gyűjtők éreznek világszerte. Úgy látszik, hiába a zseniális Ultimate Edition bónuszok, ha a nosztalgikus lemezpörgetés élményét végleg el akarják venni tőlünk.
Borítókép: rockstargames.com