Hiába a hatalmas hype, néhány gamer boltban biztosan nem lehet megtalálni a GTA 6-ot

Hiába a hatalmas hype, néhány gamer boltban biztosan nem lehet megtalálni a GTA 6-ot

Lehet, hogy a Grand Theft Auto 6 minden eladási rekordot megdönt majd, de néhány bátor boltos nem hajlandó tartani a hátát holmi üres műanyag tokokért.

A Rockstar Games nemrég hivatalosan is megerősítette a pletykákat, miszerint a november 19-én érkező GTA 6 bolti, úgynevezett fizikai kiadása nem fog valódi lemezt tartalmazni, csupán egy letöltőkódot rejt majd a műanyag tok – persze mostanra már ezt is korrigálták és decemberben elvileg lemezt is vehetnek majd a rajongók. A hír azonnal kiverte a biztosítékot a gámer közösségnél, de a történet itt nem állt meg, mivel a lemezes kiadásokat védelmező független játékboltok konkrétan bojkottot hirdettek a generáció legjobban várt címe ellen.

A kiskereskedők fellázadtak

Bár a szivárgások elkerülése miatt a Rockstar biztonsági játéknak szánta a kódos megoldást, két neves tengerentúli üzletlánc azonnal jelezte, hogy náluk bizony nem lesz kapható a játék ebben a formában. A közel négy évtizede működő kanadai Video Games Plus (VGP) az X-en tette közzé határozott álláspontját:

„A vállalati politikánk értelmében nem tartunk olyan termékeket videojáték-konzolokhoz, amelyek kizárólag digitális letöltőkódot tartalmaznak.”

Hozzá tették, hogy maximálisan tisztelik a Rockstar munkásságát, de amíg nem érkezik valódi lemezes verzió, addig náluk sem online, sem a boltok polcain nem lesz ott a GTA 6. Hasonlóan reagált az amerikai Loot Box Gaming (LBG) is. Ők egyenesen elvi kérdést csinálnak a dologból, mert szerintük az, hogy a vásárlóknak 79,99 dollárért (~30 000 Ft) egy lényegében üres dobozt adjanak el, nem egyeztethető össze a bolt értékeivel, és ezáltal nem tisztelné a gémerek nehezen megkeresett pénzét. Amikor a kommentelők megjegyezték, hogy ez a bojkott meg sem fog kottyanni a Rockstarnak, az LBG csak vállat vont, és sok sikert kívánt a játéknak, de az üzleti elveiket nem fogják feladni a profit miatt.

Dávid és Góliát harca

Nyilvánvaló, hogy néhány bolt kiesése globálisan nem fogja romba dönteni a GTA 6 eladásait, hiszen a többség már digitálisan vagy a mamutcégeknél (mint a Best Buy vagy az Amazon) veszi meg a cuccot. Ugyanakkor ezek a boltok legalább hangot adtak annak a mély frusztrációnak, amit a gyűjtők éreznek világszerte. Úgy látszik, hiába a zseniális Ultimate Edition bónuszok, ha a nosztalgikus lemezpörgetés élményét végleg el akarják venni tőlünk.

Borítókép: rockstargames.com

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések