Ki vagyok én, hogy megmondjam mi a jó ötlet és mi nem? Az viszont biztos, hogy az az új Destiny, amit a fejlesztők felvázoltak a kiadónak egy nagyon rossz ötlet volt, legalábbis a jelenlegi piacon.
Azt a furcsa világot éljük, amikor az emberek nem hajlandóak elfogadni, hogy egy játék vagy egy film nem tökéletes, nem hajlandók elfogadni ha valami nem a tökéletességet hajszolja, hanem szórakoztatóipari termékként a szórakoztatást helyezi előtérbe, sőt, azt a világot éljük, amikor emberek nyíltan rosszat, kívánnak mondjuk egy játékfejlesztő csapatnak, pusztán azért, mert azok nem tudták kielégíteni az adott játékos minden kívánságát, netalántán még hibáztak is. A sztori furcsasága, hogy ebben a világban - amiben egyetlen hiba is végzetes lehet a fejlesztők számára - várják el az igazán kreatív döntéseket, hogy mindenki kilépjen a komfortzónájából, hogy aztán aki tényleg kilép, azt megvessék. Ebben a világban volt egy olyan ötlete a Bungie-nak, amiből jobb is, hogy nem lett semmi, mert ha mégis, abból garantált káosz, felháborodás és "fika-cunami" lett volna.
Néhány napja a cég egyik korábbi alkalmazottja, Robert Brookes osztotta meg azt a sztorit, miszerint egyszer a Bungie fejlesztőinek egy része prezentált a vezetőik felé egy a Destiny világában játszódó új játékot, ami egy randiszimulátor lett volna. Bizony, egy Destiny randiszimulátor.
"Hogy igazságosak legyünk, az elkészült randizós szimulátor a Bungie által korábban szervezett Karnevál esemény része volt, ahol a fejlesztőknek egy hetük volt arra, hogy szórakoztató prototípusokat készítsenek. Tehát soha nem volt teljes értékű projekt. Ugyanakkor minden évben teljes értékű projektként javasoltuk. A vezetőség határozottan nemet mondott, úgy érezték, hogy senkinek sincs szüksége romantikára vagy butaságra. Jó móka volt, hogy egy kicsit részese lehettem ennek."
Bár ez a kategória egyértelműen nem az én stílusom, elfogadom, ha valaki ennek örült volna. Azt viszont mindenkinek alá kell írnia, hogy manapság ha valami ez garantáltan megbukott volna, főleg attól a Bungie-tól, akitől évek óta a Destiny 3-at várják, mégis inkább Marathont kaptunk tőlük. Vagy lehet, hogy pont ez lett volna a következő nagy dobásuk? Te örültél volna egy Destiny-féle randiszimulátornak?