Azt hitted, hogy lassan lecseng a memóriaválság? Dehogy, még csak most jön a java!

Azt hitted, hogy lassan lecseng a memóriaválság? Dehogy, még csak most jön a java!

A Steam Machine két mérnöke úgy véli, a közeljövőben újabb drágulásokra számíthatnak a játékosok, egy darabig ugyanis még velünk marad a RAMpokalipszis.

Egy ideális világban már dörzsölnénk a tenyerünket a next-gen konzolok miatt, ám sajnos nem egy ideális világban élünk, így a hájpvonaton való üldögélés helyett azon kell aggódnunk, milyen áron kínálja majd a Sony és a Microsoft a PS6-ot, valamint a Project Helix kódnéven készülő új Xboxot. A Steam Machine finoman szólva is hajmeresztő árcédulája után nagyjából biztosra vehető, hogy vastagon fognak majd az említett cégek ceruzái, ezt a feltételezést pedig a Valve két mérnöke is megerősítette a Bloombergnek adott interjújában. 

Yazan Aldehayyat és Pierre-Loup Griffais szerint még egyáltalán nem lábaltunk ki a mesterséges intelligencia térnyerése miatt bekövetkezett memóriaválságból (divatosabb nevén RAMpokalipszis), sőt, a közeljövőben a mostaninál is durvább árakra számíthatnak a játékosok, ahogy a készlethiány is okozhat „némi” problémát. Szép kilátások, nemde?

Borítókép forrása: Valve

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések