„Kis pénz, kis foci”, szokták mondani. Az évek során már mindenki megtanulta, hogyan lehet kevés dustból többé-kevésbé használható decket építeni. Na ez az a cikk, amikor szabadjára engedheted a fantáziádat!
Gondoltál már arra, hogy összerakj egy olyan decket, amiben csak arany lapok vannak? Ha igen, akkor jó helyen vagy. Itt és most megnézzük, hogy a mostani metában mik a legdrágább Deckek.
Azt azért érdemes megjegyezni, hogy ezek nem szükségszerűen jobbak, mint olcsóbb társaik. Mindennek megvan az előnye és a hátránya is, de az tuti, hogy a kis költségvetésű deckek csatái nagyon kiélezettek. Végül úgyis minden a játékstíluson múlik. A legtöbb drága deck control deck, míg az olcsók inkább az aggro stílust képviselik. A játék legtöbb legendary kártyája sok manába kerül, ezért drága a control pakli. Szóval, ha olyan deck gondolatával játszol el, amik tele vannak legendás lapokkal, akkor íme pár tipp.
Előzőekban annyit, hogy a Deckeket a Tempo Storm oldalról szemezgetettük, és az Adventure kártyák nincsenek benne az elszámolásban.
N’Zoth Renolock
Dust költség: 10080
Legendary kártyák száma: Hét
A N’Zoth Renolock újra és újra felbukkan. Most azért említésre méltó, mert iszonyatosan drága összerakni. A Renolock Deckekben mindig is sok Legendary kártya volt, ez annak az eredménye, hogy nem szívesen raksz egy Reno deckbe két ugyanolyan kártyát, és így a lehetőségek száma gyakorlatilag megduplázódik. Ebben a leosztásban hét legendás lény van és így azért már nem meglepő, hogy több mint 10k dustba kerül.
A Renolock archetípus deckek abban a pillanatban jelentek meg, mikor Reno Jackson elérhető lett a League of Explorers Adventureben. Amikor kijött a Standard mód, mindenki temette a decket, mert sok defenzív kártya kirotálódott. De most úgy tűnik, visszatér és a lyukakat Deathrattle lényekkel tölti meg, ja meg N’zoth-tal. Azért a deckben sok common lap is van, de mivel mindegyikből csak egy ezért az egész nem annyira para. Mivel harminc különböző kártya kell, ezért van hely a nagy Legendary lényeknek.
Egyébként a Renolock egy Control Deck. Nincs benne sok leszedés, mármint varázslattal, a boardcontrolt a lények oldják meg, nem a varázslatok. A deck másik control aspektusa az, hogy istentelen mennyiségű gyógyítás van benne. A hősképesség használatával és a különböző gyógyító effektekkel a deck nagyon könnyen manipulálja az aktuális életpontjait. Az egész lényege, hogy mindig több kártya van a kezünkben és valahogy mindig pariba legyünk a boardon. A deck jó control és jó aggro ellen is. Az aggro azért jó, mert sok korai lény van a deckben. A control deckek pedig elbuknak Jaraxus meg N’Zoth ellen. Ha megvan a dustod és szereted ha az ellenfelednek fáj, akkor ajánljuk a decket.
Deathrattle Paladin
Dust költség: 10620
Legendary kártyák száma: Öt
A Deatrattle Paladin egy másik olyan deck, ami sokszor előkerül és sok szó is esik róla. Amikor kijött a Whispers of the Old Gods akkor ez volt az egyik legerősebb archetípus. A paklival a játék a lényege, hogy mindig megpróbálsz időt nyerni, varázslatokkal letakarítod a pástot és megpróbálsz eljutni a végjátékba. Ha pedig elérsz oda, akkor egyre durvább és durvább lapokat játszol ki, majd pedig az egészet befejezed N’Zoth-tal. Mondjuk az egész ment a levesbe anno, amikor az olyan aggro deckek, mint a jó öreg Aggro Shaman újra népszerűek lettek. Ettől függetlenül még mindig erős a deck. Csak öt legendary van benne, de egyik sem Adventure-ből jön. Sok még benne az epic és rare lap is és emiatt ilyen drága.
Maga a deck talán a leginkább control deck, ami csak létezhet. A stílusa alapján olyan, mint a Freeze Mage vagy a Control Warrior. Folyamatosan szedi le a lényeket és húzza az időt. Eqality, Consecration, Wild Pyromancer és a Doomsayeer csak pár kártya, ami megszerzi a kellő időt ahhoz, hogy elérjünk a végjátékba. Ha pedig ottvagyunk, akkor az egyik bomba után jöhet a következő, majd a következő és így tovább. Ha már fenyeget a halálos sebzés, akkor egyszerűen kimegy a deck egyik nagy gyógyítása. Ha pedig már minden kiment és kifogyott a lőszer akkor jön N’zoth és újratölti a tárat. Halál idegesítő ellene játszani, viszont ha mi irányítjuk akkor iszonyatos poén. Ha megvan hozzá az elég dust akkor mindenképpen megéri kipróbálni.
Control Warrior
Dust költség: 12000
Legendary kártyák száma: Hét
Na, fel a kezeket, aki azt mondta, hogy ez lesz a legdrágább Deck. Senki? A Control Warrior mindig is arról volt híres, hogy marha drága. Ebben a változatban hét legendary és öt epic van és a költsége pontosan 12k dust. Ha valaki azt mondja control, akkor mindenki egyből a Warriorokra gondol. Ha valaki azt mondja hosszú játék, akkor a Control Warrior jut mindenki eszébe. Ha sok a dustod na meg az időd, akkor ezt neked találták ki.
Szeretnél eljutni oda, hogy mindenkinek elfogyott a kártyája? Játssz a Control Warriorral. Az egész decket arra találták ki, hogy elhúzza a játékot és egymás után játssza ki a durva lapokat. Ha pedig ez még nem elég, akkor kijátszod a Golden Monkey-t és Voila, megint tele vagy erős lényekkel. Ha pedig még mindig nincs vége ne aggódj, még mindig van 50 armorod. Az egész deck arra épült, hogy szisztematikusan leszedjen minden lényt, kicsit és nagyot is, ja és ezalatt folyamatosan ugrik fel az armor. Egyszerre játszod ki a Shield Blockot és a Shield Slamet, húzol egy kártyát, szerzel öt armort és kiosztasz öt sebzést. Kijátszod a Justicart, lesz egy nagy lényed és onnantól körönként négy armor jön kettő helyett. A deck többi része azért van, hogy életben tartson addig a pontig, ahonnan már kényelmesen megnyered a meccset.
A Control Warrior a legtisztább control deck a játékban. Igazából arról szól, hogy mindenre van megoldása. A legtöbb esetben neked nem is kell kijátszanod a durva lapjaidat, hiszen az ellenfél előbb kifogy a fenyegetésekből. Ha megvan rá a dust, akkor ez egy istentelenül jó deck. Igen egy meccs sokáig tart, de az igazi háborúkat sem gyorsan nyerik. Minden meccs amiben van egy Control Warrior arról szól, hogy elmorzsoljuk az ellenfél védelmét, ha pedig jól játsszák, mindig van egy mód a győzelemre. Ez a legdrágább meta deck most és szerintem a legkirályabb is egyben. Ha megvan rá a dustod, akkor játszd.