6+1 deck, amiben ott van a legújabb Legendary

6+1 deck, amiben ott van a legújabb Legendary

Néhány napja már a The Curator is bekerült a Hearthstone vérkeringésébe. Megnéztük, milyen deckekben próbálgatják a játékosok!

A Hearthstone világában jelenleg minden a One Night in Karazhan adventure-ről szól: a játékosok vadul próbálgatják a vadonatúj kártyákat, töretlen lelkesedéssel kutatva az új kombók és deckvariánsok után.

Ez előző héten debütált a négyfelvonásos kaland harmadik szárnya, a The Menagerie, melyben ott lapult az új szett egyik legizgalmasabb legendary-je, a The Curator, melyben már a megjelenést megelőző hetekben is óriási potenciált láttunk, de Salastro is az adventure három legjobb kártyája közé sorolta lapelemzésében.

Egy dragon, egy beast és egy murloc között látszólag nincs nagy összefüggés, a The Curatornak azonban nem is ez a lényege. A 7 manáért húzott három lap egy lénybe építve már önmagában is erős képesség (hasonlítsuk csak össze a nerf előtti Ancient of Lore-ral!), emellett pedig óriási kombó-potenciál is rejlik benne, hiszen megfelelő paklitervezéssel éppen azokat a lapokat varázsolhatja a kezünkbe, melyekre leginkább szükségünk van.

Hogy pontosan melyek azok a lények, melyeket előszedhet, azt bárki hamar kiderítheti például a múlt héten bemutatott lapkereső segítségével. Felsorolás helyett álljon itt egy összeállítás azokból a koncepciókból és kombókból, melyekkel a játékosok próbálkoztak az elmúlt pár napban.

1. Dragon Warrior

A jelenlegi legerősebb meta-paklik közül a Dragon Warrior az, ahova a legkönnyebben beilleszthető a The Curator. Sárkányból ugyebár itt nincs hiány, míg a murlocokat Sir Finley Mrrgglton képiseli, akit kimenekíthetünk a deckünkből, ha esetleg a játék elején ott ragadt volna. Hozzájuk csatlakozik harmadikként a Fierce Monkey. Egy viszonylag univerzális felhasználása ez az új legendary-nek, hiszen nem egy-egy kulcslap felhúzása a lényeg, de így is kellemes előnyt termel - meglátjuk, hogy a legmagasabb szinten lesz-e maradása a jelenlegi talán legdominánsab deckben.

2. Beast Druid

A Druid az elmúlt időszakban a Token/Yogg variánssal aratott, az új lapoknak - leginkább a Menagerie Wardennek - köszönhetően a beastes verzió is megerősödni látszik. A sárkányok közül az Azure Drake-kel nem lőhetünk mellé, Sir Finley ide is jól illeszkedik, beastből pedig nyilvánvalóan nincs hiány - a Stranglethorn Tiger talán a legjobb közülük ebbe a verzióba. Egy ötödik kör tigris, hatodik kör Warden, hetedik kör Curator álomcurve-vel igen csúnya dolgokat vihetünk véghez.

3. Alexstrasza OTK Warrior

Gyors számolással kideríthető, hogy egy időben lehelyezett Curator átlagosan 6-7 körrel tudja meggyorsítani egy-egy kulcslap felhúzását, ami jól mutatja, mitől is erős ez a kártya. Ezt nyilvánvalóan akkor tudjuk jól kihasználni, ha a hőn áhított lap amúgy is egy late-game kártya (tehát nem akarjuk látni a kezdőkézben): ott van például Alexstrasza, akire akár kombót is építhetünk. Az OTK Worgen Warrior ereje régóta köztudott, még a fillérekből összerakott verziójával is szépen lehet menetelni, de mindannyian ismerjük azt az érzést, amikor nem akar feljönni az a fránya kombóelem. Talán ezért is merült fel sokakban a kilencedik kör Alex, tízedik kör Grotesque Dragonhawk + Charge (+ Inner Rage) kombó, amely lényegében csak egy The Curator és egy Charge felhúzását igényli. Már csak a móka kedvéért is érdemes vele kísérletezni!

4. Evolve Shaman

A Shamannak jelenleg az aggro, illetve kontroll változatai aratják a legtöbb sikert, de a magas funfactor miatt sokak kedvence az Evolve-os verzió is. A The Curator lehetőséget ad ezen deck számára, hogy egy balul elsült középjáték után is maradjon esélye, hiszen egy nyolcadik körös Pantry Spider + Bilefin Tidehunter + Evolve után máris ismét tisztességes asztalunk lehet. A sárkányok közül Onyxiát érdemes ide használni, akiben szintén brutális Evolve-potenciál lakozik. Csak aztán nehogy Doomsayer essen valamiből!

5. Malygos OTK Druid

Alex mellett egy másik legendás sárkányra is szokás kombó-jellegű kivégző deckeket építeni, a Malygos Druid nagy hátránya azonban itt is az, hogy amíg nem jön fel a hőn áhított kulcslap, addig nagyon nehéz győztes kondíciót kialakítani. Az említett 6-7 körös előny azonban itt is remekül tud jönni, így stabilabban érkezhetnek a felturbózott Sinister Strike-ok, Eviscerate-ek és társaik.

6. Dragon-Murloc Paladin

...avagy az Anyfin-deck legújabb verziója. Amely amúgy is egy late-game pakli, a The Curator pedig segíthet a stabilizálásban, hiszen előszedi számunkra a hiányzó murloc-elemeket (Bluegill Warrior, Murloc Warleader), ami ugyebár elengedhetetlen ahhoz, hogy nyerjünk a kulcslapunkkal. A sárkányokkal addig is elhúzhatjuk a középjátékot, a beastek közül pedig a Stampeding Kodo ide is kiválóan illeszkedik. Annak kapcsán, hogy a dragon-részleg hogyan is fog kinézni ezen pakli esetében, még biztosan rengeteg variálás várható a jövőben.

+1: Corrupted Seer + Volcanic Drake

Ez nem pakli, sokkal inkább egy ötlet, ami szintén felmerült a The Curator által biztosított opciók közül. Egy aggro deckektől hemzsegő metában a Corrupted Seer akár még hatékony asztaltakarítás is lehet (a The Curator előtte akár a nagyobb lényeket is meggyengíheti), egy olcsón érkező Volcanic Drake pedig ár-érték arányban korrekt előkészítése lehet a következő körnek. Nem biztos, hogy életképes lesz a kombó, de mindenképpen érdekesnek mondható!

Mindez csupán egy szelete volt a The Curatorban rejlő lehetőségeknek, hiszen az olyan lapokról még szó sem esett, mint a Coldlight Oracle, a Murloc Knight, a Mukla's Champion, a Jeweled Scarab, a Mounted Raptor, a Ragnaros, az Ysera vagy éppen a Chillmaw. Éppen ezért arra buzdítunk mi is mindenkit, hogy kísérletezzen bátran, biztosan van még felfedezetlen potenciál az új legendary-ben!

Nektek melyik a kedvec Curator-hármasfogatotok?

Tetszett a cikk? Akkor kövess minket Facebook-on!

Kövess Minket!



Közvetítések