Három kontinens, három teljesen eltérő verseny meta!

Három kontinens, három teljesen eltérő verseny meta!

A Summer Championship paklilistái alapján megállapíthatjuk, minden kontinensen más a divat!

A Summer Championship paklilistáit böngészve rengeteg hasonlóságot találunk a különböző kontinensek verseny metája között, de hatalmas különbségekre is felfigyelhetünk. Európa a legóvatosabb, Ázsiában inkább a kombókat részesítik előnyben, míg Amerika a legagresszívebb! De lássuk mit jelent mindez konkrétan, a számok nyelvén:

Európa:

Mind a nyolc játékos használt Warriort, Shamant és Druidot is egyaránt. Az öt lehetséges pakliból tehát három, minden versenyzőnél azonos kasztból származott.

Warriorból a kontroll volt a legnépszerűbb, öten is ezzel a vonallal próbálkoztak, két Dragon warri mellett még egy Yogg-Saronos változat is megjelent.

Shamanok között egyenlően osztoztak a játékosok, négy aggro és négy midrange változat vágott neki a versenynek, Druidok között viszont mindenki a Yogg-Saron által vezetett csodapaklit vitte.

Utánuk a Hunter volt a legnépszerűbb, hat játékos is elhozta, és egyetlen fullaggro változatot leszámítva itt is a midrange dominált. Jellemző pakliként a Miracle Rogue emelhető még ki, ezt a mezőny fele, vagyis négy játékos választotta. Emellett volt még 3 Mage, 2 Warlock és 1 Paladin, a Pirestnek senki nem szavazott bizalmat, talán nem véletlenül.

Az összes paklilistát megtaláljátok itt!

Ázsia:

A nyolc Shaman és nyolc Druid itt is megvan, csak úgy mint Európában, Warriorból azonban csak hetet választottak a playerek. Az elosztás itt is hasonló, két dragon paklin kívül a többi kontroll, de van köztük N'Zoth, Yogg és Malygos változat is.

Hunter helyett a három domináns pakli mögött a Miracle Rogue ugrott a negyedik helyre, az Európában hat alkalommal látott Hunter itt csak három esetben képviselteti magát.

Az említett paklikon kívül még 4 Mage és 4 Warlock jelent még meg, előbbi Yogg-Saronnal, utóbbit mind a négyszer Zoo változatban válthatjuk.

A meta talán itt a legszegényesebb, hiszen Priest mellett Paladint sem látunk a listákon, illetve a játékosok paklijai szinte Dustra megegyeznek egymással. A kombó vonal itt dominál leginkább, és a legtöbb Yogg és Malygos paklit is itt láttuk, az ázsiaik úgy tűnik a varázslatok erejében bíznak leginkább!

Az összes paklilistát megtaláljátok itt!

Amerika:

Európához hasonlóan 8-8-8 a Warrior, Shaman, Druid megoszlás, ám teljesen más összetételben, mint az eddigi kontinenseken. Warriorok közül itt már dominál a dragon vonal, nyolcból öt megjelenéssel, és mivel egy OTK Worgen deck is volt a listák között, kontrollból csak kettőt láthattunk.

Shamanból is inkább az aggró vonalra voksoltak az amerikai versenyzők, itt is nyolcból öt volt az arány. Druidban manapság nehéz újat alkotni, így itt is Yogg illetve Malygos pörgött leginkább, fele-fele elosztásban.

A negyedik helyen azonban nem Hunter, mint Európában, de nem is az Ázsiában látott Rogue állt, hanem Mage, amiből 3 Tempo és 3 Freeze változat is érkezett! Warlock és Hunter egyaránt négy volt, a Paladin pedig itt volt a leghangsúlyosabb a maga két paklijával! Priest természetesen itt sem volt.

Az összes paklit megtaláljátok itt!

Érdekes látni, hogy a földrészek metája nem csak rankeden, de a versenyeken is eltér egymástól, de pont ettől lesz izgalmas és kiszámíthatatlan a nagydöntő, melyet a BlizzConon rendeznek majd, a már megszokott felhajtás és felturbózott díjalap mellett!

Tetszett a cikk? Kövesd az Esport1-et Facebook-on!

Kövess Minket!



Közvetítések