Kiszámolták, mennyit nőtt a véletlenszerű effektek jelentősége az induláshoz képest.
Az RNG-faktor, vagyis a véletlenszerű effektek mindig az első számú célpontnak számítottak a Hearthstone esetében, ha kritikáról volt szó, hiszen hiába növelhetik adott esetben ezek a játékélményt, a kompetitív jellegnek mindenképpen ártanak nagy mennyiségben.
De pontosan mekkora a jelentőségük? És hogyan változott ez az évek során? Ezt számolta ki nemrég egy játékos a Redditen - a végeredmény igencsak tanulságos!
Első körben lássuk, hogy az egyes kiegészítőkben és Adventure-ökben a lapok mekkora arányához volt köthető random effekt. Utóbbiakban hagyományosan magasabb ez az érték (például a Discover bevezetése miatt a League of Explorers-ben), míg a kiegészítők esetében éppen a frissen megjelent Journey to Un'Goro tartja a rekordot: közel a lapok harmadánál (!) szerepet játszik a véletlen, köszönhető elsősorban az Adapt képességnek.
Az RNG lapok aránya az egyes kiegészítőkben
- Classic + Basic - 7.8%
- Curse of Naxxramas - 23.3%
- Goblins vs Gnomes - 29.3%
- Blackrock Mountain - 16.1%
- The Grand Tournament - 15.9%
- League of Explorers - 37.8%
- Whispers of the Old Gods - 19.4%
- One Night in Karazhan - 37.8%
- Mean Streets of Gadgetzan - 20.5%
- Journey to Un'Goro - 32.6%
Érdemes megnézni azt is, hogy az összes megjelent lapon belül hogyan változott az RNG kártyák aránya. Az első adag lapnál ez még 8 százalék alatt volt, azóta viszont minden egyes új kiegészítő megjelenésével növekedett - az Un'Goro után már a 20 százalékot is átlépte.
Az RNG lapok aránya a teljes lapkészletben
- Classic + Basic - 7.8%
- Curse of Naxxramas - 8.95%
- Goblins vs Gnomes - 15.62%
- Blackrock Mountain - 15.65%
- The Grand Tournament - 15.69%
- League of Explorers - 17.1%
- Whispers of the Old Gods - 17.4%
- One Night in Karazhan - 18.4%
- Mean Streets of Gadgetzan - 18.7%
- Journey to Un'Goro - 20.3%
A statisztikához mindenképpen hozzá kell tenni, hogy RNG és RNG között is van különbség: a Blizzard például egyre inkább az "irányított véletlen" felé ment el az elmúlt időszakban, mint a Discover vagy a frissen bevezetett Adapt, ahol a játékost egyben döntés elé is állítják. Ettől függetlenül azonban joggal merül fel a kérdés: helyes ez az irány a játék jövőjét tekintve?