A neutral tech lapok minden metában fontos szerepet játszanak, ha egy-egy típus túlságosan megerősödne. Ebben a cikkben összeszedtük, hogy most mik a legjobb választások.
Minden olyan gyűjtögetős kártyajáték esetében, ahol mi rakjuk össze a paklinkat, és a bepakolt kártyáknak van egy maximum száma, a tech lapoknak mindig lesz szerepe. Egy-egy archetípus arról szól, hogy van egy adag kártya, ami jól működik együtt, így érdemes egy deckbe gyömöszölni őket. De nagyon kevés olyan eset van, amikor a szinergizáló lapok tökéletesen kitöltik a rendelkezésre álló helyeket: -és itt jönnek be a tech választások. Ezek szerepük szerint az uralkodó metában a különböző mechanizmusokat próbálják ellensúlyozni. A HS esetében ez olyan lapokat jelent, ami elpusztítja az ellenfél fegyverét, Silence-el, elpusztít bizonyos laptípust vagy bizonyos feltételek mellett ellenséges lényeket lop. Ebben a cikkben némi kutatás után összeállítottunk egy top 5 listát, amiben azok a lapok szerepelnek, amik a mostani meta esetében jól jöhetnek.
Doomsayer
Még a kezdetek kezdetén ez az epic lap leginkább egyetlen pakliban, mégpedig a Freeze Mage-ben talált magának otthont. Ott általában arra használták, hogy miután az ellenfél összerakott egy nagyobb haderőt, akkor jött a Frost Nova + Doomsayer kombó, és a legtöbb esetben az ellenfél lapjai mentek is a süllyesztőbe. Viszont az utóbbi két kiegészítőben a lap szerepe megváltozott, és nagyon sok midrange és control pakliban talált magának helyet, mintegy biztonsági megoldásként arra az esetre, ha az ellenfél azzal fenyegetne, hogy az első körökben olyan pástot épít fel, ami halálos sebzéssel fenyeget. Viszont ha a második körben kijátszásra kerül, akkor általában még nincs akkora erő a lenn lévő lapokban, ami el tudna bánni egy 7 életerővel rendelkező lénnyel. Így egyből két dolog is teljesül, az ellenfél fenyegetései általában eltűnnek, és még a tempó is a kezünkbe kerül, mivel a másik oldal nagy valószínűséggel elpocsékolta a körét.
Paklik, amibe érdemes bepakolni: A lap leginkább olyan deckekbe illik, amik az ellenfél lépéseire reagálnak, és persze a korai körökben egy picit gyengék. Control Warlock, Control Paladin, Highlander Priest és persze Freeze Mage, ha még van olyan retro érzésű ember, aki ezzel tolja.
Spellbreaker
Amikor még a jó öreg Ironbeak Owl egy 2 manás lény volt, akkor szinte minden pakliban ott volt a helye. De a nerf után egyszerűen nem éri meg bepakolni, mert a statjai a manához képest egyszerűen csapnivalók. Ezzel egyidőben, amikor a változások életbe léptek, a Naxx és a GvG is kirotált a játékból, sok erős Deathrattle lénnyel egyhuzamban, így nagyon nem volt szükség az ilyen techre. Viszont a Frozen Throne és az Un'Goro esetében is jöttek olyan lények, illetve spellek, amik ellen a Silence egy jó megoldás. Kezdésnek a Paladin ellen egy Silence hihetetlenül erős, ha figyelembe vesszük a Spikeridged Steed, illetve Blessings of Kings lapokat. Ezen kívül az agro paklikban jól jöhet, ha egy nagyobb taunt lényen kellene keresztül menni, és beütni az utolsó cseppnyi sebzést is.
Paklik, amibe érdemes bepakolni: Itt már nem a nehéz összeállítások kerülnek előtérbe, bár ott sem mondható az, hogy mindenhonnan hiányzik. A Pirate Warrior, a Midrange Hunter vagy a Highlander Priest sok értékét tud belőle kinyerni.
Skluking Geist
A Jade gyilkost azt hiszem nem kell bemutatni. Mikor megláttuk a felfedett lapok között, akkor egyből jött a kommentáradat, hogy a Jade Druid húzhatja is le a rolót, mert lejárt a rémuralma. Először is ez nem így történt, másodszor pedig, nem csak a Druid ellen ér sokat, hanem más kasztok ellen is. De kezdjük az elejéről. Ha a Druid ellen sikerül kijátszani a lapot relatíve gyorsan, akkor a többi Jade lapból maximum 8/8-ig tudja hízlalni a gólemeit Mafurion, és nem jönnek ki futószalagon az egyre nagyobb zöld csodák. Ezen kívül a Shaman ellen is nagyon rendben van, hiszen kinyírja az Evolve-ot, anélkül pedig a Token Shaman olyan, mintha bukott volna két osztályt. Meg kell még említeni a Silence Priest Inner Fire lapját, nomeg a Mircale Rogue Cold Blood-ját is, bár ezek nem túl gyakori ellenfelek.
Paklik, amibe érdemes bepakolni: Itt megint a lassabb paklik kerülnek előtérbe, ha a Jade Druid vagy az Evolve Shaman nagyon elszaporodik, akkor mindenképpen érdemes betenni a Control paklikba. De a Mill variációkban is van helye. Mivel, ha az ellenfél paklijába kevesebb lap van, akkor előbb kezd pörögni a fatigue sebzés.
Golakka Crawler
Erre a lapra gyakorlatilag rá van írva, hogy mikor kell használni. Ha közelebbről megnézitek, akkor a kártyán az a szöveg van, hogy: "HA SOK A PIRATE WARRIOR, AKKOR TEDD BE A PAKLIBA". Persze a Fiery War Axe nerf alá került, de ez még nem okozta azt, hogy Garrosh és kalózai eltűnjenek a ladderről, pedig sokan számítottak erre. De egyébként nem csak ebben az egy esetben van haszna. Több olyan deck is van, amiben ott van két Bloddsail Corsair, nomeg Patches. A Golakka pedig nem válogat, őket is szívesen elcuppgotatja, ha úgy hozza a helyzet. Ha pedig nincs lehetőség valamit megenni, akkor sincs nagy gond, még mindig egy 2 mana 2/3 kerül elénk, ami teljesen rendben van.
Paklik, amibe érdemes bepakolni: Alapvetően minden lazább control variációban lehet helye, de igazán a Midragne Hunter vagy Aggro Druid-ban tündököl, mert ott még a Beast szinergia miatt is kap egy kis pluszt.
Black Knight
Volt idő, amikor ez a lap kötelező választás volt az összes lassabb paklinál, főleg mikor még az olyan lapok, mint az Ancient of War a meta egyik gyakori szereplője volt. De mostanában megint a reneszánszát éli, mivel több erős Taunt is bekerült a játszott lapok közé. Köztük a legfontosabb talán a Lich King, a Crypt Lord, de az öreg Tyrion Fordring-et is ide lehet sorolni. Persze hátulütője is van, és ezért ki-be táncol a metába: hat manába kerül, és ehhez 4/5-ös stat társul, ami bizony nem túl acélos. Ha egy 2 mana 2/3 nem talál magának célpontot az rendbe van, de itt; ha a képesség nem érvényesül, akkor ez magában nagyon gyenge. A másik gond vele, hogy legendás lap, ami miatt főleg a f2p játékosoknak nem biztos, hogy megéri legyártani. Összegezve tehát: ha megvan, akkor a control paklikba be lehet pakolni, de azért lehet nélküle élni.
Paklik, amibe érdemes bepakolni: Itt megint előjönnek a control és midrange összeállítások, mivel egy aggro esetében a mana görbe nem bír el egy hat manás lényt. A Control Warlock, a Highlander Priest és a Midrange Paladinban találja meg igazán a helyét.
A mostani top 5 listába ezek fértek bele, de azért van olyan lap, ami még említésre méltó. Ha a ladderen elszabadulnak a fegyveres kasztok, akkor mindenképpen érdemes megfontolni, hogy egy Ooze vagy éppen Harrison Jones bekerüljön a pakliba. Ha sok a Mage, akkor az Eater of Secrets jöhet jól. Ha sok az Evolve Shaman és az Aggro Druid, akkor meg lehet fontolni egy Mind Control Tech bepakolását. Végül pedig abban az esetben, ha sok a Doomsayer pakli, akkor a Crazed Alchemist is egy nagyszerű opció, ami gyakorlatilag két manáért kivégzi a lapot.
TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!
Cover és képek: www.blizzard.com