Top 5 legendary a profik szerint, amire a legjobban megéri dustot áldozni

Top 5 legendary a profik szerint, amire a legjobban megéri dustot áldozni

Minden egyes kiegészítővel változik a meta, és az is, hogy milyen legendás lapokat érdemes lecraftolni. Íme jelenleg a Top 5 a profik véleménye alapján.

A következő kiegészítő már lassan itt van a nyakunkon, de mire landolna a játékkliensben, addig még eltelik legalább másfél hónap, ha nem több. A PC Gamer magazin most összerakott egy olyan listát, amin azok a legendary lapok szerepelnek, amik a mostani a metában a legjobbak, és a leginkább megéri lecraftolni őket. A lista a profik véleménye alapján formálódott, akiktől az információt a különböző versenyek alatt gyűjtötték be. Az áprilisi Standard rotáció rendesen felkavarta a dolgokat, így az Un'Goronak már érezhető hatása volt a játékra. Persze nem lehet elfelejteni a Frozen Throne és a Mean Streets lapokat sem.

Íme a profik által javasolt öt kártya –a teljesség igénye nélkül–, amelybe nem szabad sajnálni a dustot.

5. Prince Keleseth

A Herceg a 9.1-es frissítésig nem jelent meg a legjobbak között. Akkor viszont mintegy varázsütésre a tier1-be került, ami köszönhető főleg annak, hogy a Pirate Warrior sokkal gyengébb, mint volt a Fiery War Axe nerf miatt. A +1/+1 buff hatalmas tempóelőnyt jelent szinte minden pakli esetében, de a kártya főleg olyan deckeknél erős, ahol a második körös hősképesség egy teljesen elfogadható alternatíva, ha valami "csoda" folytán Keleseth nincs a kézben (mindig ott van, főleg ha ellenem jön Rogue vagy Warlock, -a szerk). A Zoolock esetében ezért is lesz jó az egész, mert a laphúzás teljesen rendben van, de akár ki lehet pakolni két egy manás lényt is. A kicsit offmeta Paladin esetében is oké a dolog, hiszen a Silver Hand Recruit is elég lehet. A Rogue esetében a hősképességes magyarázat pedig még inkább érvényes, hiszen nem győzöm hangsúlyozni, hogy a Dagger Mastery a legjobb lehetőség az összes kaszt közül, nem csoda, hogy Valeera a legjobb az arénában is. De itt még nem áll meg a történet. Alapból is demoralizáló, ha Keleseth lekerül a második körben, viszont abban az esetben, ha egy vagy netalántán két Shadowstep is jön utána, akkor az általában elég arra, hogy az ellenfél angolosan távozzon. Egy szó, mint száz; ha valaki olyan álmokat dédelget, hogy felmászik legendbe, akkor Keleseth kihagyhatatlan.

4. Aya Blackpaw

Anno mindenki kétkedéssel fogadta a Tri-Class kártyákat, és a legtöbb ilyen lap valahogy feledésbe is merült, persze Aya és Kazakus kivételével. A hölgyemény egyszerűen szólva is nagyon erős. Ha előtte akár csak egy Jade Golem odakerül a pástra, akkor statok alapján hat manáért kapunk egy 5/3-at, egy 2/2-őt és egy 3/3-at. Ez már gyakorlatilag egy Highmane és persze azt nem számoltam, hogy a következő zöld szörnyetegeket is tovább erősíti. Persze itt feljöhetne, hogy a kártya csak azért jó, mert a Jade Druid a legjobbak között van. Persze ez egy faktor, ugyanúgy, mint Keleseth esetében a Tempo Rogue. De ettől függetlenül ott az Evolve Shaman, amibe még úgy is befér, hogy alapból kevés Jade mechanika van. Sőt megemlíthető még a Jade Rogue is, bár azt semmiképpen nem ajánlom magas szintű játékra.

3. Sunkeeper Tarim

A Paladin legendás lap az egyetelen képviselője az Un'Goro lapoknak, de azt hozzá kell tenni, hogy legutóbb még az első helyet foglalta el. Ez pedig annak köszönhető, hogy iszonyatosan diverz. Játszható egy Aggro pakliban, hogy megbuffolja a sok kis lényünket a páston, de egy Controlba is simán elfér, mert akár leszedésként is viselkedhet, ha az ellenfél tele pakolja a saját oldalát, mondjuk végtelen/végtelen jáde szörnyetegekkel. Ha pedig a képesség még nem elég magában, akkor a statok alapján is nagyszerű Tarim. A 3/7 Taunt gyakorlatilag jó arra, hogy az átalakított ellenfél lényei közül lekapjon kettőt, vagy akár hármat is jobb esetben. Szóval Tarim gyakorlatilag minden Paladin pakliiba befér, persze az öreg Tyrion mellé, és a képességét lehet proaktívan, illetve reaktívan is használni, ahogy azt a szituáció megkívánja.

2. Shadowreaper Anduin

A DK lapok alapból nagyszerűek, hiszen nem egy jön szembe, amikor a legjobb paklik kerülnek szóba. De még közülük is kiemelkedik a Priest élőholt verziója. Az már alapból durva, hogy a lapba be van építve egy aoe Shadow Word Death, de ezen kívül van még egy hősképesség is, ami egyszerűen beteg. Természetesen nem lenne ilyen végtelenül erős, ha nem lenne ott Raza, hogy kiegészítse, de a kettő együtt olyan géppuskázásba tud kezdeni, ami egyszerűen durván erős, talán már súrolja a hihetelenül OP fogalmát. Az egy jó kérdés, hogy Raza kirotálása után mi lesz Anduinnal, van egy olyan érzésem, hogy azzal eltűnik majd az archetípus, de ha nem is búcsúzunk tőle, akkor is esik pár tiert lefelé. Most viszont, ha valaki a ladderen akar előrehaladni, annak le kell gyártania, nincs mese, persze –ahogy említettem– mellé kell Raza is.

1. Patches the Pirate

Erre lehetett számítani, szerintem sokan a kis kalózt mondtátok volna, ha tippelni kell az első helyre. Hiába esett vissza a Pirate Warrior, Patches egy megkerülhetetlen fogalom a legtöbb top pakli esetében. A Tempo Rogue imádja, mert Keleseth és a Southsea Captain is simán meg tudja buffolni, ezáltal máris 3/3 lesz belőle úgy, hogy gyakorlatilag fizetni sem kellett érte. Az Evolve Shaman, amennyiben okosan használja, akkor durva értéket tud kinyerni belőle. Teszem azt egy Bloodlust, vagy Flametongue Totem esetében nagyot üt, de akár egy tokenként is tud viselkedni, ha érkezik egy Evolve. Végül pedig ugyan az Aggro Druid már egy picit idejét múlt, de mindenképpen meg kell említeni, mert ott buff lapok miatt tud nagyon erős lenni.

Ennyi lett volna a Top 5 lista, lehet vele egyet érteni, és persze ellent is mondani neki. Szerintetek kinek lenne itt még helye?

TETSZETT? KÖVESD AZ ESPORT1-ET FACEBOOK-ON!

Kövess Minket!