Milyen paklival kell laddert mászni rank 20 és rank 5 között? - Elemzés Loemifarral

Milyen paklival kell laddert mászni rank 20 és rank 5 között? - Elemzés Loemifarral

A Blizzard játékaiban valahogy mindig farmolni kell valamit és ez a Hearthstone esetében is így van. Csak itt nem matikat, hanem rangokat kell kiütni. De milyen paklikkal és gondolkodásmóddal kell ennek nekikezdeni?

Pár nappal ezelőtt írtunk egy cikket arról, hogy a legmagasabb szinteken, azaz legend top 100-ban a játékosok milyen paklit pörgetnek. Maga az iromány felemás fogadtatásra lelt, hiszen többen fejezték ki azt a véleményüket, hogy kit érdekel a legend inkább az alacsonyabb rangokról legyen szó, pontosabban arról, hogy mit kel csinálni 20-15, 15-10, 10-5 és 5-legend között. Nos a kérdés teljesen jogos, úgyhogy Loemifarral, a Magyar Esport TV egyik Hearthstone kommentátorával úgy döntöttünk, hogy kicsit beleásunk a témába és egy olyan cikket rakunk össze, amiben tényleg hasznos tanácsokat tudunk adni. Az első fontos meglátásunk az volt, hogy ezt nincs értelme négy részben taglalni, rank 20 és rank 5 között ugyanazt a taktikát kell csinálni, a játék 5 alatt és legendben változik annyira drasztikusan, hogy ott már muszáj változtatni. De ezek után kezdjünk is bele az első részbe.

A gondolkodás mód

Az átlagos játékos rank 20 és rank 18 között tanyázik a ladderen. Ez sokatok számára meglepő lehet, de ha kicsit belegondolunk a statisztika nem hazudik.

  • Akinek csak a havi hátlap a fontos rank 20-nál megáll.
  • Aki kifogja a rank 20 környékén golden herot farmoló játékosokat el mehet elég gyorsan a kedve a játéktól.
  • Aki kis lapkészlettel rendelkezik nem fogja erőltetni a rankedet.
  • Aki megrögzött aréna játékos lehet nem is indítja el a ranked módot.

Viszont ha elszánod magad, hogy igenis lemész rank 5-re akkor az alábbi tippeket ne hagyd figyelmen kívül.

  1. Ismerd a metát
    A legerősebb deckeket megtalálhatod a legnagyobb Hearthstone oldalakon (hearthpwn.com, hearthstonetopdecks.com, metastats.net, esport1.hu). Ezek közül válaszd ki a neked szimpatikusakat (2-3 decket). Fontos, hogy mivel nem 10-20 meccs lesz a rank 5 elérése, stabil, konstans erős deckeket keress. Folyamatosan kövesd a meta változásait, mivel lehet, hogy a deck, amivel játszol már elavult és az okozza a nehezebb meccseket.
  2. A midrange és az aggro a barátod
    Mivel sok meccset kell megvívnod, akkor előny, ha nem 25-30 percig tart egy-egy párharc. Az aggro és midrange deckek olcsóak és az alapokat könnyebb elsajátítani, mint controlosabb társaiknál.
  3. Légy türelmes
    Minden játékossal előfordulhat, hogy szörnyű lapjárás átkozza el a napját. Lehet, hogy egymás után többször is counterdeck jön veled szembe. Az internet is rakoncátlankodhat. Számos akadálya lehet annak, hogy minél gyorsabban haladj előre, de ezeket a helyükön kell kezelni. Nem szabad felelőtlenül cserélgetni a deckeket, frusztráltan pakolgatni a kártyákat a boardra és mindig rajtad kívül álló okokra fogni a vereségeket.
  4. Tűzz ki apróbb célokat magadnak
    Lehet, hogy nincs időd több óra hosszat a Hearthstone előtt ülni, ezért amikor még is úgy döntesz, hogy most beleveted magad 1-2 órára a játékba, építs fel egy stratégiát. Mivel rank 20, 15, 10 és 5 alá már nem eshetsz vissza, ezek tökéletes célpontok lehetnek számodra.
  5. Tudd, mikor kell abbahagyni
    Ha érzed, hogy rossz szériában vagy, fáradsz, elvonja valami a figyelmed, inkább pihentesd aznapra a meccseket és térj vissza később.
  6. Addig üsd a vasat, amíg meleg
    Simán előfordulhat, hogy hirtelen egy győzelmi sorozatban találod magad. Kedvező ellenfeleket kapsz, kipihenten koncentrálsz minden lépésre, a körülmények sem hátráltatnak. Ilyen esetekben nyugodtan játssz akár több időt is, mint amennyit előre elterveztél, mert csak profitálhatsz belőle.
  7. Nem szégyen segítséget kérni
    Ha valamiért mégsem sikerül haladni, akkor fordulj bátran az ismerőseidhez, olvass cikkeket a témában, nézz streameket. A több tudás előbb-utóbb jobb helyezésekben fog tükröződni.

+1. Mindig van tovább
A Hearthstone világában nincs olyan játékos, aki mindig a lehető legjobb lépéseket választja. Te is hibázhatsz, de ezekből fokozatosan kevesebb lesz, ha elég időt és energiát belefektetsz a játékba. Fontos, hogy elfogadd, ez egy játék. Ha az ellenfeledet meccs után felveszed és elküldöd melegebb éghajlatra, ettől nem leszel több. Te legyél az, aki elfogadja, hogy a másik jobb volt. Aki nem töri össze a billentyűzetet, ha nem jól húz. Mindig van további cél, amit kitűzhetsz és mindig van olyan, ami fejleszthetsz. Legyen az a játékod, vagy te magad.

Aggro paklik

Midrange Hunter (Winrate: 56%)

Deck kód: AAECAR8ErwSXCMUIr8ICDagCtQPrB9sJ7QmBCv4MubQC6rsC5MIC68ICjsMC180CAA==

Murloc Paladin (Winrate: 58,93%)

Deck kód: AAECAZ8FBqEG+ga8vQLjvgK5wQLvwgIM2wOvB6cI06oC2a4Cs8ECncICscICiMcC48sCps4ClugCAA==

Aggro Druid (Winrate: 57,32%)

Deck kód: AAECAZICAkCRvAIO9wPmBdkH5QfBqwK2swLNuwKGwQKvwgLkwgLrwgLiygKbzQKR0AIA

Pirate Warrior (Winrate: 54,4%)

Deck kód: AAECAQcErwTyBZG8Arm/Ag0csAKRA/8DjgWoBdQFpAbuBucH7weCsAKIsA

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!