Egy-egy kiegészítő végén a streamerek sokszor érdekes f2p ösvényre tévednek. Most Trump próbálta ki, hogy mit tud kihozni egy teljesen új fiókból, anélkül hogy költene rá.
Az október már hivatalosan az Knights of the Frozen Throne harmadik szezonja volt. A meta nagyjából stabilizálódott, kétszer is, mivel szeptemberben érkezett egy elég erős nerfkör. Ilyenkor már elmúlik az újdonság varázsa és a streamerek olyan irányba indulnak el, ami nem túlságosan megszokott. Vannak olyanok, akik nekikezdenek arénázni, olyanok is akadnak, akik olyan paklikkal kezdenek játszani, ami inkább vicces, mint jó, és vannak olyanok, akik belefognak egy f2p runnak. Az utóbbi annyit jelent, hogy csinálnak egy teljesen új fiókot és a nulláról nekiindulnak a játéknak és csak úgy haladnak előre, hogy a játék adta aranyból gazdálkodnak. Legutóbb Disguised Toast volt az egyik legnagyobb név, aki még az Un'Goro vége felé indított egy ilyen futamot, akkor ő egy Midrange Hunter segítségével eljutott Legendbe. Most pedig Trump gondolta úgy, hogy neki kezd a vállakozásnak. Ebben a cikkben azzal foglalkozunk, hogy milyen szabályokat használt ki, és milyen logikával építette fel a játékát és a pakliját. Amit a különböző trükkökről olvashattok, az mind legális és erős indítást tud adni, ha valaki most kezd neki a dolgoknak. De csapjunk is bele a közepébe!
Az ingyen DK
Az egész run azzal kezdődött, hogy Trump alap elképzelése onnan indult, hogy egy DK köré építi a dolgot. Biztosra ment, hiszen csak le kellett győzni az Icecrown Citadel első szintjét, és a játék adott neki egyet teljesen ingyen. A cél persze az volt, hogy egy játszható kártya kerekedjen ki az egészből. Az első próbálkozáskor Uthert, a Paladin Legendary-t dobta a gép, ami persze erős, de Trump szerint a legrosszabb lehetőség. Végül egy újraindítás után kiesett a Frostlich Jaina, ami már elfogadható volt a számára.
A tíz csomag szabály
Szerintem sokan ismerik közületek azt a szabályt, miszerint minden egyes kiegészítő első tíz csomagjában rejlik egy narancssárga kártya. Ezt pedig egy olyan játékosnak, aki repülőrajttal akarja indítani a Standard ranked karrierjét, mindenképpen érdemes kihasználnia. Ez Trump olvasatában annyit jelent, hogy a Classic, a WotG, az MSoG, az Un'Goro és KoFT paklikból addig nyitogat, amíg ki nem esik a narancs ékköves kártya. Értelemszerűen a kiegészítők nyitási sorrendje sem mindegy. Az Old Gods azért a legjobb kezdet, mert ott egy pakk vásárlása után C'Thun és két Beckoner of Evil is ingyen a kezeink közé kerül. Ezek után jöhetett az Un'Goro, hiszen ha már Jaina imádja az elementális lapokat, akkor érdemes köré építeni a dolgokat. Ezek után érdemes a Classic felé tendálni, hiszen onnan nagyon sok használható lapot lehet szerezni. Kezdésnek ott a Mana Wyrm, ami szinte minden egyes Mage Archetípusba bepakolható (–hangsúlyozom a "szinte" szócskát–). Ezután pedig már mindegy, hogy merre indul az ember, hiszen a pakli gerince megvan, minden további lap gyakorlatilag ajándék.
A küldetések, az acsik és az ingyen aréna
Ha valaki most kezdi a játékot, akkor sok lehetősége van behúzni goldot. Kezdésnek a legalapvetőbb dolog a küldetések rendszere, hiszen minden küldetés potenciális pénzt jelent. Egy alap pakli is működhet a feltételek beteljesítéséhez, hiszen Casual játékmódban a játék olyanokkal pakol össze, akik hasonló lapkészlettel rendelkeznek, legalábbis a kezdetekkor. Ezen kívül ott vannak a rejtett acsik, mint a győzd le az össze Expert MI-t, törj be egy lapot, vagy nyer 100 alkalommal. Ezek mind ingyen dust-ot, illetve goldot adnak. Egy másik fontos pont, hogy van egy ingyen aréna, amit bizony ki lehet használni, végül pedig ott vannak a Taver Brawl-ok, amik két szempontból fontosak. Kezdésnek adnak egy ingyen pakkot hetente, plusz, ha nagyon nem sikerül összehozni egy küldit, akkor azt itt is ki lehet ütni. Végül pedig ott van még a Karazhan első szintje, ami szintén ingyen van, és ott lapul benne a Firelands Portal, ami a Mage esetében igencsak jól tud jönni.
Az első iteráció
Persze, amikor indul az egész, akkor még nem egyszerű az élet. Kevés a lap, kevés a dust, így előjön a "szegény ember vízzel főz" effektus, és ennek az eredménye egy kezdetleges C'Thun pakli.
Az Elemental Mage újjászületése
Azért az látható, hogy a fenti pakli kezdésnek jó, de ha valaki komolyan akar előrehaladni, akkor kell egy olyan pakli, amiben normális szinergiák vannak és még olcsó is. Itt jött a képbe az Elemental Mage, abban alapból nincsenek túl drága kártyák és kis jóindulattal befér a tier 3 paklik közé. Viszont, ha egy jó játékos ül a gép előtt, akkor egy tier 3 is sokra lehet képes.
A megváltó, a Golakka Crawler
Amit fentebb írtam az igaz is, hiszen Trump kisebb-nagyobb bukdácsolással ugyan, de felment rank 5-re. Viszont itt már, ha valaki feljebb akar menni, akkor tier 1 pakli kell, mert az esetek 90%-ban azok jönnek szembe. Ez a mostani esetben főleg Rogue-okat jelentettek. Ennek okán pedig van egy tech lap, ami irtó sokat segíthet, ez a kis kalóz zabáló rák, a Golakka Crawler. Ezzel sikerült felmenni rank 3-ig, de ott jött a megtorpanás.
Az eredmény
Végül a rank 3 után jött a visszaesés, és október utolsó napjaiban Trump visszaesett 5-re. De ettől függetlenül sikeresnek mondható az egész kísérlet, hiszen látható, hogy csak idő és elhatározás kell, hogy valakinek sikerüljön az előmenetel. Íme a végső pakli, és persze a hozzá tartozó kód, és persze a sorozat utolsó epizódja is.
Deck kód: AAECAf0EApnCApvTAg5NuwKLA5UDqwSWBewHv8ECwsEC68ICwsMCysMCmMQCyMcCAA==