A Dead Man's Hand már versenyen bizonyította, hogy van létjogosultsága. Most a Fatigue Warrior mellett egy másik pakliban bukkant fel.
Mason Steel a magyar közösség számára talán egy nem túl ismert figurája a Hearthstone közösségnek, de ettől függetlenül van egymillió feliratkozója. Ebben a cikkben az egyik célom, hogy felhívjam rá egy kicsit a figyelmeteket, mert nagyon érdekes és poénos paklikat szokott összerakni, mind Standard, mind pedig Wild módra. A másik célom pedig egy általa kreált pakli leírása, ez a Boneyard Warrior, ami egy érdekes összeállítás és a középpontjában olyan lapok vannak, mint a N'Zoth the Corruptor, a Dead Man's Hand és Hemet Jungle Hunter. Ha ez a cikk elnyeri a tetszéseteket, akkor mindenképpen nézzétek meg a csatornáját, mert ilyen és ehhez hasonló funky deckekket szokott pörgetni. De most lássuk mit is takar a Boneyard kifejezés.
A pakli
Deck kód: AAECAQcEkQPgrAKdxwLHywINogT8BJEG/weyCPsMgq0C5MICxsMCzMMCoscCys0Cjs4CAA==
Ha megnézitek, akkor egyben az egész egy nagyon feszes Control mix. Ott van az összes leszedés, mint az Execute, a Sleep With the Fishes, a Slam, a Golakka Crawler és persze a Shield Slam is. Egyedül a Brawl hiányzik, de talán arra már nincs is szükség. Laphúzásnak ott van a Shield Block, az Acolyte of Pain és a hozzátartozó aktivátorok, mint a Whirlwind és a Ravaging Ghoul. Tehát a pakli arra törekszik, hogy a korai körökben kontrollálja a pástot és minél több lapot gyűjtsön be. Az ellenfél számára pedig ott érkezik a rémálom, amikor eljönnek a kései nagy manás körök és a tech lapok már kifejtették a hatásukat.
A Tech lapok
Itt három lapot kell megemlíteni: Direhorn Hatchling, Mountainfire Armor és Bone Drake. Az első a taunttal időt húz, a második nagyon fontos armort ad, a harmadik pedig értéket teremt. De a trióban van egy közös elem, ez pedig a Deathrattle, amivel el is jutunk a pakli főfőnökéhez, aki nem más, mint N'Zoth.
N'Zoth és a DMH
N'Zoth képességét szerintem senkinek nem kell bemutatni, de a teljesség kedvéért legyen itt. Az öreg isten annyit csinál, hogy minden a játék során elhalálozott DR-es lényünket újjáéleszti. Ez eddig nem is olyan rossz dolog, hiszen vannak lehetőségek arra, hogy ezzel megbirkózzon az ember ha szembe jönne. De a pakli arra játszik, hogy ezt az effektet nem egyszer játssza el, hanem a Dead Man segítségével kétszer-háromszor vagy akár többször is. Ezután pedig azon az elven, hogy egyszer csak elfogynak az opponens válaszai, nyerni fogunk.
Hemet
Az utolsó fontos darabkája a kirakósnak pedig Hemet a dzsungelvadász. Van egy pont a játék során, amikor a teljes kontrollból át kell váltani az értékalapú játékra. Hemet ekkor jön kapóra, hiszen a játék végén megszabadulunk az olyan elemektől, amik már nem kellenek. Teszem azt a beragadt Whirlwindek, a Sleep With the Fishes és még sorolhatnám. A lap egyszerűn kinyírja a paklink azon kártyáit, ami nem kell és onnantól kezdve lehet csak a tiszta értékre koncetnrálni. Egy valamire azért figyelni kell. Hemet kijátszásakor a DMH vagy legyen a kézben vagy bizonyosodjunk meg róla, hogy már nem kell, mert az öreg bizony kilövi.
Ennyi magyarázat után, itt a videó is a készítőtől, amiben működés közben figyelhetitek meg a paklit.