Belgium hadat üzent a Loot Boxoknak -de lesz ennek hatása a Hearthstone-ra?

Belgium hadat üzent a Loot Boxoknak -de lesz ennek hatása a Hearthstone-ra?

A Magic és a többi hasonló gyűjtögetős kártyajáték nem esik szabályozás alá, de a Hearthstone esetében nagyon más lehet a helyzet.

Az utóbbi pár napban már többször találkoztunk a hírrel, hogy a belga kormány a különböző játékokban található ládanyitogatásokat szerencsejátéknak kívánja minősíteni. Ha pedig náluk átmegy a törvény, ami ezt lehetővé teszi, akkor minden bizonnyal a szabályozás a közös jogi alapelvek miatt más európai országokra is vonatkozik majd. Erről egyébként már írtunk egy hosszabb értekezést; ha véletlenül lemaradtatok volna róla, akkor itt megnézhetitek.

Belgium szerint a ládanyitás szerencsejáték és betiltanák Európában

A VTM News számolt be arról a fejleményről, hogy a belga igazságügyi miniszter betiltaná a ládákat, mert azok gamblingnek minősülnek.

A kérdés viszont az, hogy ez az egész milyen módon érinti majd a Hearthstone játékot, hogy a paklik, amikben persze random eséllyel lapulnak különböző típusú kártyák, felfoghatóak-e loot boxnak. A válasz egyszerűen: igen. A legrosszabb pedig az, hogy a játékon belül még nem is a kártya csomagok azok a részek, amivel a legtöbb gond akadhat, ha a törvény életbe lép. 

Először is ott van az aréna, ahova a játékosok, akár rendes pénzért is megválthatják a jegyüket. A módot mindenki ismeri, de most nézzétek egy másik nézőpontból: Itt miután elindítjuk a runt, akkor majdnem random módon kapunk 30 lapot, amiből utána előrehaladunk. Ha valaki szerencsésebb a pakli készítésnél, akkor már alapból előnyösebb helyzetből indul. Ez pedig tökéletesen lefedi a szerencsejáték fogalmát. Ha pedig ez nem lenne elég, akkor ott van a Heoric Tavern Brawl. Ahol persze eddig nem volt random pakli, viszont a belépési költség léptékekkel magasabb, és a végkimenetelben azért bőven van random faktor.

Ezen kívül pedig ott van még egy pont, miszerint a játék besorolása Európában Pegi 7+, az Egyesült államokban, pedig USK 6, azaz a különböző szabályozó szervezetek már nagyon fiatal kortól ajánlják a játékot. Pont ezért Belgium még jobban koncentrál a témára, hiszen a gyermekvédelem kiemelt figyelmet von maga után.

Felmerül a kérdés, hogy akkor a többi TCG játék hogyan kerülte el, hogy ráaggassák a szerencsejáték stigmát, hiszen ott is vannak csomagok, amiben lapulhatnak értéktelen lapok, de akár 3000 dolláros hiperritkaságok is. A válasz egyszerű, igen lehet randomra menni, de van olyan lehetőség, hogy előre összeállított paklikat vegyen meg az ember, kötött árral, amiben semmi lutri nincsen. Sőt; a versenyek többségén van egy olyan jelenség, aminek az a neve, hogy proxy. Miszerint a játékosok használhatnak olyan kártyákat is, ami nincs a birtokukban, és a szervezők bocsájtják a rendelkezésére a bajnokság ideje alatt. 

Viszont a Hearthstone esetében ezen lehetőségek nincsenek meg. Bizonyos adatok alapján egy átlagos f2p játékos egy-egy kiegészítő esetében a kártyák összesen 40-50%-kát képes megszerezni a rendelkezésére álló erőforrásokból. Ez pedig egy bíróság előtt annyit jelent, hogy egy olyan játékos, aki pénzt áldoz a játékra, az mindig előnyben van, ami megint csak ütközik a fair play elvvel. Ha lesz valami a belga beadványból, akkor várható, hogy a Blizzard pereskedésbe kezd majd. Ez pedig évekig eltart, azalatt pedig majd kitalálnak valamit.

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!



Közvetítések