Legendás lapok, amiket érdemes lecraftolni: Classic szett (1.rész)

Legendás lapok, amiket érdemes lecraftolni: Classic szett (1.rész)

A legendary lapok között vannak szinte használhatatlanok és persze iszonyatosan erős példányok. Ebben a sorozatban azokról lesz szó, amit minden szempontból érdemes összerakni. Kezdjük a Classic csomaggal.

Amikor egy játékosnak végre összejön az 1600 dust és végre lehet legendary lapot készíteni, akkor jön a kérdés: De mégis mit csináljak meg, hiszen annyi lehetőség van? Az utóbbi pár kiegészítőben a Blizzard áttért arra, hogy inkább kasztspecifikus narancs lapokat adjon ki, pedig anno a kezdetek kezdetén a Neutral lények többségben voltak. Ki ne emlékezne mondjuk Sylvanasra, aki minden control és szinte minden Midrange pakliban helyet kapott. Vagy ott volt Ragnaros a Tűz Ura, aki megint csak sokat szerepelt a versenyeken és ladderen is egyaránt. De persze a két fentebb említett már Hall of Fame-ben csücsül, de azért maradt még pár Classic kártya, amit érdemes összepakolni. Ha egy tanácsot fogad el minden kezdő játékos, akkor az legyen az, hogy a narancs lapok elkészítését itt kezdi meg, hiszen az itt lévő kártyák minden bizonnyal nagyon sokáig maradnak Standardban, mivel nincs rajtuk stopper, csak a Hall of Fame vethet véget a karrierjüknek. De lássuk a listát, amit érdemes összedobni.

Alexstrasza

A jó öreg Alex mindig is ott volt a Hearthstone vérkeringésében. A Freeze Mage esetében előkészítette a kombót. Egy Control Warriornál Aggro ellen életet tudott menteni, Control ellen pedig megindította az érték hadjáratot. Egy 9 mana 8/8, amiben ott a potenciál, hogy üssön 15-öt vagy gyógyítson akár 14-et, mindenképpen megér 1600 dustot.

Bloodmage Thalnos

Nincs benne igazán semmi különleges és a rajta lévő képességek sem olyan túl durvák egyenként. De együtt már pont jók arra, hogy az egyik legjobb narancs lap legyen a játékban. Szinte minden olyan pakliba bele lehet pakolni, amiben van egy adag varázslat. Ha szükség van egy extra löketre, akkor a +1 Spell Power megoldást nyújthat. Ezzel a lappal nem lehet mellélőni, amint megcsináljátok, onnan kb. minden deckbe bele fogjátok pakolni.

Leeroy Jenkins

Leeroy a Warcraft egyik legnagyobb mémje és ez persze pont elég volt arra, hogy utat találjon magának a Blizzard kártyajátékába is. Az öt manás 6 támadóértékkel rendelkező kártya és a Charge képessége kombinációja az egyik legjobb barátja az aggro mixeknek. Ha valaki szereti a gyors játékot, akkor a csirke kedvelő lovagot mindenképpen össze kell raknia.

Cairne Bloodhoof

Itt be kell vallanom, hogy egy kicsit elfogult vagyok. Cairne volt az első legendary lap, amit valaha kibontottam és ezért mindig szeretni fogom egy kicsit, akárhogy is alakul a meta. Persze mindentől függetlenül ez a lap beteg. Ha összeszámoljuk a statokat, akkor ez egy 6 mana 8/10, persze Baine-el együtt. Ezen kívül a Priest nem tud vele mit kezdeni, hiszen 4-es támadása van. Talán ez az oka, hogy most erősen visszatalált a metába és várhatóan, ha a Priest marad a tápláléklánc csúcsán, akkor mindig lesz helye.

Ysera

Talán Kripparian mondta egyszer, hogy ha külön nézi az ember az összes kártyát, akkor a legjobb lap a Hearthstone történetében Ysera. A 4/12 stat durva, hiszen nagyon kevés olyan lény van, ami egyből el tud vele bánni, a 4-es támadás pedig megint természetes akadály a Priest-el szemben. Ezen kívül rá van írva, hogy Dragon, ami egy külön pozitívum. De az érték nem ebben rejlik. A kör végén generált Dream lapok hihetetlenül jók, egytől-egyig. 

Archmage Antonidas

Az öreg mágus a kezdetek óta gyártja a Tűzgolyókat és talán kevesebb olyan Mage pakli volt, amibe nem pakolták be, mint amibe igen. Ha a kártya csak egy Fireball kártyát odatesz a kezünkbe, akkor már megérte. De a legtöbb esetben kikap hármat vagy négyet vagy akár végtelen mennyiségűt az Exodia Mage-ben. Ha erősíteni akarjátok a Mage lapjaitokat, akkor kezdjétek ezzel.

Tirion Fordring

Ezt ki sem kell szerintem fejteni pontosan, csak leírom a nyers tényeket. Egy 8 mana 6/6, taunt, Divine Shield lény, ami ha meghal, akkor ad egy 5/3-as fegyvert. Van egy olyan érzésem, hogy a Paladin nagyfiút többször változtatták birkává vagy békává, mint akármelyik másik lényt a játékban. A benne lévő érték egyszerűen borzalmasan sok, az aggro típuson kívül minden Pala deckben bérelt helye van.

Edwin VanCleef

Végül pedig az utolsó szereplőnk az első Rogue legendás lap, Edwin. Ennél formálhatóbb kártyát nem igazán lehet mondani. A második körben egy Coin után lehet belőle egy sima 4/4, amitől megőrül minden Priest, de egy Prep-es Auctioneer-es kör után le lehet pattintani egy sok/sok monstrumot is. Minden olyan Rogue pakliba megállja a helyét, amiben a Combo szerepet kap, ami gyakorlatilag a paklik 95%-át jelentik. Nyugodt szívvel le lehet gyártani, lesz haszna..

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!



Közvetítések