A Hunter paklik nagy változáson mentek keresztül. Ha gyorsan akarsz feljebb jutni a ladderen, akkor ajánlunk egy olyan paklit, ami biztos befutó lesz nálad is!
A Kobolds and Catacombs megjelenését követően szinte azonnal elkezdtek kísérletezni az új lapokkal a játék kedvelői, így hamar napvilágot látott az újragondolt Face Hunter, de a Quest Hunterek is elkezdhették hódító körútjukat. Ha figyelembe vesszük a jelenlegi meta alakulását, akkor fel kell készülni a "veszélyes vadászok" kedvelőinek arra is, hogy a ladder megmászása érdekében össze kell pakolniuk egy Big Hunter paklit. Mivel minket is nagyon érdekel, hogy melyik a legjobban használható Hunter pakli erre a célra, ezért gyorsan utána jártunk a dolognak és úgy döntöttünk, hogy Stancifka Big Hunter-jét osztjuk meg veletek, amit a múlt heti StarLadder versenyre is magával vitt. A decket eredetileg nem ő, hanem Xixo álmodta meg (ezzel nyerte meg a SeatStory kupa első helyét még december 17-én). Stancifka pedig annyira megszerette ezt a paklit, hogy sokak nagy örömére megosztotta velünk is!
A pakli
Kód: AAECAR8EkbwC5MICi+UC0OcCDdQF2QfrB/4Mx64CubQC6rsCjsMCyssC180C+9MC4eMC1+sCAA==
Stratégia
A kezdőkézben fontos a helyes managörbe megjelenése, így az első pár kör alatt hasznos, ha sok, alacsony manás lénnyel rendelkezünk. Viszont mint minden helyzetben, itt is találkozhatunk kivétellel. Ha esetleg a Spiteful Summoner megjelenik a kezdésnél, azt nem ajánlott visszadobni, még úgy is, hogy hat manába kerül. Igen, tényleg ennyire jó! E köré a lap köré épül igazából az egész pakli. A deckbe csupán egyetlen spellt passzíroztak be, a Call of the Wild-ot (a lapot a kiegészítő megjelenése óta nerfelték is, hiszen eggyel több manába kerül, mint eredetileg). Így a Spiteful Summoner csak ezt a kártyát tudja "felfedezni" a paklinkból, viszont itt nem ezen van a hangsúly. Inkább azon, hogy ha kijátszod a Spiteful-t hat manáért, akkor nem csak egy 4/4-es testet fogsz kapni, hanem még egy kilenc manát érő lényt is leidézel a board-odra. Gyakran előfordul az ilyen esetekben, hogy egy Ysera vagy egy Dragonhatcher "siet a segítségedre", az utóbbi esetben pedig a köröd végén még egy Cobalt Scalebane-nel is gazdagodsz.
Nem feledkezhetünk el a kiegészítő talán legtöbbet használt lapjáról, a Corridor Creeperről sem, ami természetesen itt is szerepel. A kártyával bővebben egy régebbi cikkben is foglalkoztuk már, ahol arra a következtetésre jutott az elemző, hogy azért lehet majd olyan gyakran látni a lapot, mert senki sem meri majd kihagyni a paklijából. Aki pedig esetleg mégis megtenné ezt, az olyan hátrányos helyzetbe kerülhet, amelyből már csak nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem lehet vissza jönni. Ebben a Hunter pakliban pedig jó szolgálatot tehet a Corridor Creeper akár már a játék igen korai szakaszában, az olyan deckek ellen, amelyekben nagyon sok lény található meg (például a Paladin és a Rogue kasztok esetében). A teljes cikket a lap elemzéséről itt olvashatjátok el:
Reynadnál megint kiborult a só: A kalózok újra behajóznak a metába...
Abbiechan | 17/12/11 12:31 Alig pár napja jelent meg az új kiegészítő, de Reynad máris arról beszél, hogy milyen lesz a meta a következő hetekben. Ti készen álltok már a kalózkodásra? Biztosan ki lehet jelenteni, hogy ez lesz az idei utolsó kiegészítő talán legtöbbet használt lapja.
Ha közelről megnézzük a pakli felépítését, akkor láthatjuk, hogy egy "átlagos" Hunter deckről beszélünk. Ez is ugyanarra a stratégiára épül, mint az összes többi. A lényeg, hogy minél gyorsabban és minél jobban lesebezd az ellenfeledet. Ezt a célt szolgálja például a Crackling, amellyel adaptálhatod a szörnyeidet, a nem olyan régen említett Cobalt vagy a Dire Wolf Alfa is. Megtalálhatóak még a pakliban az újból erőre kapó kalózok is, a sok játékos által utált Patches kiséretében. Továbbá még olyan fegyverekkel is találkozhatunk, mint az Eaglehorn Bow vagy a Candleshot, az utóbbit bátran használhatjuk, "takarító eszközként", hiszen immúnisak leszünk a támadás által szerzett sebzésre. A játék késői szakaszában (itt a nyolcadik kör utáni időszakról beszélünk) pedig csak ki kell rakni a Grand Archivistet és nem kell aggódni, ha esetleg üres volt addig a board, ez a lap meg fog oldani mindent.
Hátrányok
Mint minden paklinak, ennek is van néhány hátránya, amit megérezhet egy játékos. Kezdjük azzal a problémával, ami a Spiteful Summonerrel kapcsolatban merülhet fel. Nem mondanám gyakori esetnek ugyan, de a nagy számok törvénye szerint előfordulhat, hogy mindkét Call of the Wild a kezedbe kerül, és akkor már nem fog olyan sokat érni a kártya. Egy hat manás, 4/4-es lényt kapsz, ha kijátszod és semmi mást. Nem fog már aktiválódni a battlecry képessége, ami az egész lap lényegét adná. Veszélyes dolog ugyan, viszont nem gondolom, hogy sok ember lenne, aki ilyen rossz RNG-vel rendelkezik. A másik, hogy ha egy hunter elveszíti a board controllal szerzett előnyét, akkor azt már nem igazán tudja visszahozni. Így nagyon figyelni kell az egyensúlyra egy ilyen játék során. Nem csak az ellenfél játékosára kell folyamatos nyomást gyakorolnunk, hanem azért magát a board-ot is a figyelmünk alatt kell tartanunk. Mindezek ellenére, én csak ajánlani tudom ezt a paklit, ugyanis nagyon mókásnak tűnik és tud meglepetéseket okozni a játék során. Ha esetleg kipróbáljátok, kíváncsian várjuk az élménybeszámolókat is!