Variációk egy szimfóniára -az ezerarcú Dragon Priest

Variációk egy szimfóniára -az ezerarcú Dragon Priest

A legjobb 10 pakli között két Dragon Priest változat is ott figyel és egy harmadik is emelkedőben van. Egy pakligerinc, amit a körülményekhez és a ladderhez lehet igazítani akármikor.

A sárkányok már évek óta hatalmas és erős szereplői a Hearthstone életének. A Priest pedig szinte mindig élen járt, ha otthon kellett adni ezen lényeknek. Ez pedig az utóbbi időben sincs másképpen, hiszen a legjobb paklik között ugyanazon alapokon három változat is nyugszik. A sima Dragon Priest, ami nyers értéken és a statok erejére építi a stratégiát. A Spiteful Dragon Priest, ami legálisan akar csalni. Illetve a Keleseth Spiteful Dragon Priest, ami szintén csalni akar, de az értéket agresszívan akarja kinyerni. Azt kell, hogy mondjam, most ez a típus a kedvencem, imádom azt, hogy gyakorlatilag egy gerincre fel lehet építeni három különböző paklit és egy teljesen értékalapú control decktől el lehet jutni egy agresszív de mégis értékalapú Midrange változatig. Node lássuk, hogy melyiket mire érdemes használni; kezdjük a "klasszikus" változattal.

Dragon Priest

Kód: AAECAa0GAtIKvsgCDvgC8gy1uwLlBNEKgrUC2MEC0cEC9gfwuwL86gLL5gKNCLq7AgA=

A deck a korai körökben meg akarja fogni a tempót és az ötödik-hatodik kör után az olyan lapokból, mint a Drakonid Operative vagy Lyra, annyi értéket akar kinyerni, ami megnyerheti a meccset. Van persze B terv is, ami a klasszikus stat győzelem, amikor a lények nyers erejével akarjuk befejezni a meccset. Ilyen esetekben az olyan lapok, mint a Divine Spirit és az Inner Fire meggyorsíthatják a procedúrát. A pakli ereje az előnyös cserékben is rejlik, amiben nagy segítséget nyújt a Kabal Talonpriest és a Potion of Madness. A mix egyébként főleg az aggro ellen működik jól, hiszen szinte mindenre van megoldása, akár aoe, akár sima leszedésre van szükség.

Spiteful Dragon Priest

Kód: AAECAa0GBPIFjQj70wLQ5wIN8gzhBIK1AtnBAvC7AsrDAsvmAsrLArq7AtfrAqbOApnIAggA

A pakli egyértelműen lényalapú és minden benne lévő kártya arra való, hogy kordában tartsa a játékteret. Legalábbis az első pár körben. Viszont a hatodik forduló után előjönnek az olyan kis legális csalások, mint a Spiteful Summonre vagy a Grand Archivist, amik egy pillanat alatt olyan tempó fordulatot hozhatnak, amit nagyon nehéz lereagálni. A pakli működéséről anno írtam már egy cikket, azt ezen a linken megtaláljátok. Az összeállítás az aggro ellen nem az igazi, viszont a statisztikai adatok alapján a Warlock és illetve a többi Priest pakli ellen előnyben van. Tehát ha sok jön ebből szembe, akkor lehet váltani.

Keleseth Spiteful Dragon Priest

Kód: AAECAa0GBvIFjQiRvAL70wKc4gLQ5wIMCKgF8gy6uwLwuwLrwgLKwwKZyALKywKmzgLL5gLX6wIA

Ez a változat sokkal inkább a tempóról szól, mint az értékről, bár azért abban sem szűkölködik. Ha megnézitek, akkor ebben a változatban Keleseth miatt csak két Netherspite Historiant és két Faerie Dragont kellett kivágni. Ami persze fájdalmas, hiszen kikerül egy aktivátor és egy lapgeneráló lény, de pont emiatt befér egy csomag kalóz, élükön a kapitánnyal; Patches-el. Azt szerintem nem kell elmondani, hogy mennyire jó a kis rondaság, szerintem már mindenki összepakolta egy ideje. Alapból a pakli veszít egy kicsit a konzisztens erősségéből, de a Keleseth miatt ez a hátrány csökken, illetve maga a deck sokkal gyorsabbá, agresszívabbá válik. Mindenképpen érdemes kipróbálni.

TETSZETT? KÖVESD AZ ESPORT1-ET FACEBOOK-ON!

Kövess Minket!